reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için çift işlemcili çıkış netlik kazandı

Samsung Galaxy S21 FE modeli çok uzun zamandır gündemde ve telefon için bazı kişileri üzen bir detay netlik kazanmış durumda.

Samsung Galaxy S21 FE, sağlam bir kaynağın açıklamasına göre resmi olarak 8 Eylül tarihinde tanıtılacak. Yani çok yakında gelecek telefon, iki farklı işlemci ile pazara çıkacak. Bu bilgi Geekbench üzerinden netlik kazandı ve bazılarını üzüyor.

Galaxy S21 FE biraz daha ayrıntılı bakarsak gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Telefon belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci, belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak.

Burada özellikle Exynos 2100 sürümün satılacağı pazarlarda (Türkiye’de ilk aşamada Exynos sürüm satılacaktır) yaşayan kişiler bu durumdan çok hoşlanmıyor. Çünkü halen Snapdragon ve Exynos işlemciler arasında bir performans / ısı farkı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için diğer teknik detaylar ise şöyle

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon resmi kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazının çıkacağı aktarılıyor.

Dikkat çeken telefon, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, microSD yuvasına da sahip.

Söylendiği kadarıyla telefonun arkasında 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın