reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için limitli çıkış bir kez daha gündemde

Samsung Galaxy S21 FE modeli gündeme gelmeyi sürdürüyor. Telefon için bu sefer bir kez daha limitli çıkış konusu ses getirmiş durumda.

Samsung Galaxy S21 FE için en son seri üretime girdi haberi çıkmış ve telefonun daha önce söylenenden farklı olarak yıl sonunda değil ağustos ayında çıkabileceği iddia edilmişti.

Bu konu halen tam olarak netlik kazanmadı ancak telefon artık yüzde 100’e yakın oranda kesin olarak her pazarda satışa sunulmayacak. Global çip sıkıntısı nedeniyle telefon sadece ABD ve Avrupa’da elde edilebilecek.

Bunun ne kadar bir süre için böyle olacağı bilinmiyor ancak 2022’nin ilk ya da ikinci çeyreğinde diğer pazarlara da giriş bekleniyor. Daha önce de ABD ve Avrupa özelinde elde edilebileceği aktarılan telefon, ilk aşamada Türkiye pazarını da es geçebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için tüm detaylar şöyle

Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Yani telefon belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak.

Telefonun arkasında 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon, resmi kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazının çıkacağı aktarılıyor.

Dikkat çeken telefon 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, microSD yuvasına da sahip.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın