reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Sıvı soğutmalı Samsung telefonlar geri dönüyor; işte detaylar

Samsung, sıvı soğutma sistemini 2016 yılında satışa sunulan Galaxy S7 modelinde tercih etmişti. Piyasadaki sıvı soğutma teknolojisine sahip ilk akıllı telefonlardan biri olan Galaxy S7’nin ardından Galaxy Note 9‘da da bu teknoloji kullanılmıştı.

Telefonda yer alan karbon su soğutma sistemi uzun süre oyun oynama neticesinde oluşan aşırı ısıyı dengelemek için geliştirilmişti. Samsung’un ardından Asus, Razer, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi şirketler su soğutma teknolojisini telefonlarında kullansa da artan maliyetler sebebiyle bu teknoloji kullanımına son verilmişti.

Güvenilir kaynaklardan DigiTimes‘ın yeni haberine göre Samsung bu teknolojiyi yeniden kullanmayı planlıyor. Aktarılan bilgi gerçeğe dönüşürse önümüzdeki dönemde satışa sunulacak Samsung telefonlarında buhar odası olabilir. 2022 yılında satışa sunulacak modellerde su soğutma sistemini göreceğimiz belirtiliyor. Tayvanlı tedarikçilerin Samsung’un vereceği siparişler için şimdiden hazır olduğu dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung su soğutma teknolojisini hangi telefonlarında kullanacak?

Samsung’un su soğutma teknolojisini önümüzdeki yılın başında satışa sunacağı Galaxy S22 veya ağustos ayında tanıtacağı yeni Galaxy Z Fold telefonunda kullanma olasılığı bulunuyor. Pek tabii bu iddianın çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni telefonu için resmi montaj videosu