reklamı kapat

POPÜLER

021 yılında "Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil" belli oldu

2021 Seat Leon için yeni motor ve donanım seçenekleri Türkiye’de

2021 Seat Leon için temmuz ayı listesinde karşımıza çıkan yeni versiyonlar, resmi kaynaklar tarafından detaylandırıldı.

Ocak ayında Türkiye’de yeni jenerasyonuyla satışa sunulan yeni nesil Leon, kademeli olarak versiyon çeşitliliğini almaya devam ediyor. Kısa süre önce güncellenen temmuz ayı fiyat listesinde ilk örnekleriyle yüzünü gösteren yeni motor ve donanım seçeneklerinin detayları da bugün itibarıyla resmi kaynaklarca duyuruldu. 2021 Seat Leon ailesi için listeye eklenen yeni 1.5 eTSI ACT DSG otomatik vites seçeneği 150 HP güçle geliyor. Leon’un DSG seçenekleri 48V hafif-hibrit (mHEV) teknolojisine sahip. Yakıt tüketimi ve emisyon değerlerinde iyileşme sağlayan eTSI sistemi, ailenin diğer modellerinden de bildiğimiz gibi araca kalkış esnasında destek sağlamak amacıyla devreye giriyor. 1.5 litrelik motorlar standart olarak Aktif Silindir Yönetimi (ACT) özelliğine de sahip. Bazı sürüş koşullarında motor, yakıt tüketimini azaltmak için yalnızca iki silindir ile çalışıyor.

2021 Seat Leon için iki farklı donanım seçeneği zirveye yerleşiyor

Leon’da sunulan motor seçeneği, yeni donanım seviyeleri Xcellence ve FR ile alınabiliyor. Xcellence donanım seviyesinde daha konforlu öğeler yer alırken, FR donanım seviyesinde ise, sportif öğeler göze çarpıyor. İki donanım seviyesinde de 17” alüminyum alaşımlı jantlar, ‘Infinite LED’ Arka Farlar, Üç Bölgeli Otomatik Klima, 10.25” Dijital Gösterge Paneli, 10” Multimedya Sistemi, LED Ambiyans Aydınlatması gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncellenen EuroNCAP testinden 5 yıldız almayı başaran Leon, Sürücü ve Yolcu Ön, Yan ve Perde Hava Yastıklarının yanı sıra orta bölümde bulunan Merkezi Hava Yastığı da tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuyor. Şehir içi acil frenleme fonksiyonlu Ön Bölge Asistanı (Front Assist), Acil Durum Çağrı Sistemi (e-Call), Şerit Takip Asistanı (LKS) gibi güvenlik teknolojileri ile de segmentinin en güvenli otomobillerinden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni Leon 1.5 eTSI ACT 150 HP DSG modeli Xcellence donanım seviyesinde 375 bin TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatıyla SEAT Yetkili Satıcılarında satışa sunuldu. FR donanım seviyesi ise Temmuz ayının son haftası SEAT Yetkili Satıcılarında olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı