reklamı kapat

POPÜLER

Seat Leon 2022 fiyat listesi
2022 Seat Leon
2022 Seat Leon
Yeni Seat Leon
Seat Leon fiyat listesi 2022

2020 Seat Leon cephesinden detaylara inen yeni görseller paylaşıldı [Galeri]

Tanıtımının üzerinden geçen yaklaşık iki aylık zaman diliminin ardından daha da detaylanan 2020 Seat Leon, rakipleri karşısında artık daha iddialı.

İlk resmi gösterimi geçtiğimiz ocak ayında gerçekleştirilen 2020 Seat Leon, elde ettiği yenilikleriyle pek çok kişiden tam not almayı başardı. Özellike Golf’ün tasarım noktasında çok fazla eleştirildiği şu dönemde daha sakin ve yerinde güncelleştirmelerle güçlenen Leon’un bu noktada bir adım öne geçtiğini savunanların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Golf’ün yanı sıra Audi A3 ve Skoda Octavia‘dan da tanıdığımız MQB Evo platformu üzerine geliştirilen Leon artık dördüncü jenerasyonuyla karşımıza çıkacak. Seat da, coronavirüs odaklı oldukça zor ve durgun günler geçiren piyasayı yeni modelinin detaylı görsellerini paylaşarak geçiştirmeyi tercih ediyor.

2022 Seat Leon
2022 Seat Leon
Yeni Seat Leon
Seat Leon fiyat listesi 2022

2020 Seat Leon teknik özellikleri

Leon giriş seviyesinde 1.0 litrelik üç silindirli seçenekle gelen yeni model 90 beygir ve 110 beygirlik iki seçenekle tercih edilebiliyor. Bir üst noktada yer alan ve tercih noktasında nispeten daha ileride konumlandırabileceğimiz 1,5 litrelik seçenek ise 130 beygir ve 150 beygirli iki opsiyonla kullanılaca sunulacak. Tercihini dizelden yana kullanmak isteyenler için bu jenerasyonda da devamlılık sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2.0 litrelik TDI motor yine iki farklı seçenek olacak şekilde 115 ve 150 beygirlik iki performans seçeneğine sahip. Son bölümde ise bu jenerasyonu özel kılan şarj edilebilir hibrit ünite var. Pazar payı merakla beklenen bu versiyonda 1,4 litrelik benzinli motor ile işleyiş sağlayan elektrik gücü ortaya yaklaşık 200 beygir güç çıkarıyor. Saf elektrik modunu da beraberinde getirecek olan hibrit seçenekle 60 kilometreye kadar menzil kat etmek mümkün. Modelle ilgili merak ettiğiniz diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

İLGİLİ HABERLER