reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Özel soğutma sistemine sahip Samsung Galaxy Note 9’un içine detaylı bakış [Video]

JerryRigEverything, sağlamlık testin sonrasında Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9‘un içini açtı. İşte öne çıkan detaylar;

JerryRigEverything, dün Samsung Galaxy Note 9‘un sağlamlık testini yapmıştı. Testten genel olarak geçmeyi başaran model, sadece zorlandığı zaman kolayca çıkan fiziksel tuşları ile eleştirildi. Bugün ise kanal tarafından amiral gemisi modelin içi açıldı. Telefonun içerisinde özellikle yeni geliştirilen soğutma sistemi dikkat çekiyor. Firmanın “water carbon cooling” şeklinde isimlendirdiği bu sistem, pratikte büyük bir yenilik ya da su / sıvı bazlı bir donanım getirmiyor. Firmanın burada sadece gerçekten büyük bir bakır ısı borusu kullandığı görünüyor. Note 8’e göre gerçekten büyük olan bu sistem, işlemci üzerindeki ısıyı uzaklaştırma görevini üstleniyor. Bu sayede yoğun yük altında dahi işlemci tehlikeli sıcaklık sınırlara yaklaşmıyor. Bu da performansın düşmeyeceği anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9’un detaylarına tekrardan bakarsak

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 6.499 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 7.499 TL fiyat etiketiyle satılıyor.