reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9’un can sıkan özelliğine şaşırtıcı kökten çözüm [Video]

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, satın alanların canını sıkan bir detayla geliyor. Ancak buna gerçekten çok ilginç bir çözüm bulunmuş durumda

Samsung Galaxy Note 9, dijital asistan Bixby’yi aktif eden fiziksel bir butonla geliyor. Bildiğini üzere asistan çok iyi olmadığı için de birçok kişi bu butonu kapatmak istiyor. Ancak firma bu kapatma işlemine henüz izin vermiyor. Henüz diyoruz çünkü Samsung Bixby butonun kapatılmasına imkan tanıyan bir yazılım güncellemesi hazırlıyor. Ancak bu güncellemenin ne zaman geleceği bilinmiyor. Akıllı telefonları en zorlu sağlamlık testlerine sokan JerryRigEverything ise süreci donanımsal olarak çözüyor. Hatırlayanlar olacaktır. Yine JerryRigEverything kanalı tarafından gösterildiği üzere Samsung Galaxy Note 9’un fiziksel butonları yerinden kolayca çıkabiliyor. İşte bunu değerlendiren kanal sahibi Zack Nelson, telefonun Bixby butonunu tuşun altındaki ufak bölümü keserek iptal ediyor. Bu sayede tuşa basılsa dahi herhangi bir işlem gerçekleşmiyor. Ancak Nelson işi bir adım daha ileriye taşıyor. Bixby butonun yerini yine basınca çalışmayacak formda bir altın ile değiştiriyor. Bu da gerçekten çok ilginç bir modifikasyon olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 hangi detaylara sahip?

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 7.999 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 9.299 TL fiyat etiketiyle satılıyor.