reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 Bixby

Samsung Galaxy Note 9’un can sıkan özelliğinden sevindiren gelişme

Samsung‘un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy Note 9, satın alanların canını sıkan bir detayla geliyor. Ancak bu kısa sürede değişecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 9, dijital asistan Bixby’yi aktif eden fiziksel bir butonla geliyor. Asistan çok iyi olmadığı için de birçok kişi bu butonu kapatmak istiyor. Ancak firma buna eski modellerinde olduğu gibi izin vermiyor. Fakat bu durum ay sonunda değişiyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Samsung, Bixby butonun kapatılmasına imkan tanıyan bir yazılım güncellemesi hazırlıyor. Bu amaçla hazırlanan üçüncü parti uygulamalara olan ihtiyacı bitirecek güncelleme, butonu tamamen işlevsiz hale getiriyor. Yani bu buton Bixby haricinde başka bir amaç için kullanılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9’un detaylarına tekrardan bakarsak

Gücünü satıldığı yere göre Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon hatırlatmak adına Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 6.499 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 7.499 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu