reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9 Galaxy Note 8 Galaxy S8 Galaxy S9

Samsung’dan Galaxy Note 8 / 9, Galaxy S8 / S8+ ve Galaxy S9 / S9+ sahiplerini sevindirecek haber

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy Note 8 / Note 9, Galaxy S8 / S8+ ve Galaxy S9 / S9+ sahiplerini sevindirecek bir güncelleme yayımladı.

Samsung’un biliyorsunuz Galaxy S8 ve üstü birçok akıllı telefon modelinde dijital asistan Bixby için özel bir fiziksel buton yer alıyor. Ancak bu butonu hemen hemen kimse asistana erişmek için kullanmak istemiyor. Bu buton kullananlar çok yakından biliyor ya kapatılıyor ya da üçüncü parti uygulamalar ile farklı şeyler için programlanıyor. İşte bunun değişeceğini müjdeleyen Samsung, söz verdiği beklenen adımı sonunda atmış durumda. Kısa süre önce güncellenen Bixby uygulaması (Yakında herkese gelecek), artık Galaxy Note 8 / Note 9, Galaxy S8 / S8+ ve Galaxy S9 / S9+ sahiplerinin Bixby butonunu başka amaçlar için özelleştirmesine izin veriyor. Örneğin bu tuşa Instagram’ın, WhatsApp’ın ya da YouTube’un açılması gibi komutlar atanabiliyor. Bu özellik için telefonların Android Pie işletim sistemde olması gerekiyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Bixby butonu konusunda sonunda yüz güldürüyor

Firma burada kişilere iki farklı seçenek sunuyor. Belirlenen uygulamanın açılması ya da komutun çalıştırılması, özel Bixby butonuna atanan tek ya da çift basma ile gerçekleştiriliyor. Burada üzücü şekilde hem de çift hem de tek basma komutu aynı anda kullanılamıyor. Yani kişilerin bir seçim yapması gerekiyor. Ancak istenmeyen işlemlerin önlenmesi için çift basma daha mantıklı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Galaxy S10 ailesi