reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Bixby butonu
Samsung Galaxy Bixby butonu

Samsung’dan Galaxy telefon kullanıcılarına “Bixby butonu” müjdesi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy akıllı telefon kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Bunun merkezinde Bixby butonu yer alıyor.

Samsung’un Galaxy S8 ve üstü birçok akıllı telefon modelinde dijital asistan Bixby için özel bir fiziksel buton yer alıyor. Ancak dijital asistan halen rakipleri kadar iyi olmadığı için bu butonu hemen hemen kimse asistana erişmek için kullanmak istemiyor. Kişiler bu butonu şu an ya kapatıyor ya da üçüncü parti uygulamalar ile farklı şeyler için programlıyor. İşte Samsung bunu değiştirmeye hazırlanıyor. Galaxy S10 ailesinde artık kişiler yerleşik olarak Bixby butonuna başka görevler atayabiliyor. Örneğin bu tuşa Instagram’ın açılması ya da alarm kurulması gibi işlevler yüklenebiliyor. Bu inanılmaz kullanışlı altyapı, sevindirici şekilde Bixby butonuna sahip diğer Galaxy modellerine de geliyor. Ancak burada firmanın tek bir şartı bulunuyor. O da cihazın Android Pie işletim sistemine sahip olması.

Samsung Galaxy Bixby butonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Bixby butonu için güzel bir adım atıyor

Bu yeni altyapıdan yararlanacak cihazlar Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy Note 9 olarak açıklanıyor. Bu listedeki Android Pie güncellemesi almış modeller, yakında Bixby butonunu farklı bir amaç için kullanabilecek deniyor. Ancak bunun için yayımlanacak gelecek güncellemelerin beklenmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni Galaxy S10 ailesi