reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 etkinliğinde "unutulan" özellik

Samsung Galaxy Note 10 tanıtımında “unutulan” özellik

Samsung nihayet yeni Note serisini sevenleriyle buluşturdu. Samsung Galaxy Note 10, tüm yeteneklerini sergilerken; geçtiğimiz yıl öne çıkarılan bir özellik ise etkinlikte yer almadı.

Samsung Galaxy Note 10, yeni yetenekler, yenilenmiş donanım ve tasarımıyla Note ailesinin en güçlü cihazı olarak nihayet kullanıcılarla buluştu. İki farklı ekran boyutu, uçtan uca tasarımı benimsemiş sonsuz ekranı, kamera yetenekleri ve elbette S Pen derken; dolu dolu bir etkinliği geride bıraktık. Ancak ilginçtir ki geçtiğimiz yıl anlata anlata bitirilemeyen bir özellik etkinlikte yer almadı. Peki bu özellikten bahsedilmediğini fark ettiniz mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 etkinliğindeki Bixby eksikliği

Bildiğiniz gibi Samsung’un tıpkı Siri, Google Asistan veya Alexa gibi kendine ait bir sesli asistanı bulunuyor: Bixby. Telefonlarda yer alan kendine özel tuşuyla hayatımıza giren Bixby, geçtiğimiz yıl 2.0 versiyonuyla Note 9 tanıtımında da büyük yer kaplıyordu. Ancak bu yıl asistanla ilgili herhangi bir detay duyamadık. Bunun da ötesinde Samsung Galaxy Note 10, Bixby tuşuna da veda etmiş durumda. Bu tasarım detayı ise bize göre bir artı. Zira Bixby tuşu kullanıcılar arasında da pek favori olmamıştı açıkçası. Cihazda ise Bixby hala akıllı asistan olarak yer alıyor. Kendi tuşu olmasa da bu kez güç tuşuna atanan özellik sayesinde Bixby uyandırılabiliyor. Asistanı uyandırmak için güç tuşuna basıp beklemeniz yeterli oluyor. Ancak burada yeni bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Güç tuşuyla telefonunuzu tamamen kapatmak isterseniz önce Bixby’i etkisiz hale getirmeniz gerekiyor… Bunlar sunumda yer almadı tabii. Asistanın sunumda yer almamasının sebebi ise belki de Samsung’un artık akıllı asistanına öncelik vermemesi olarak yorumlanabilir. Bixby’nin şimdilik bir yere gittiği yok, ancak ikinci plana atıldığı hissedilebiliyor. Küçük bir not olarak Bixby’nin Türkçe dil desteği sunmadığını da ekleyelim. Galaxy Note 10’da asistanın güç tuşundan çağrılması kapatıldığında tamamen unutulması işten bile değil. Akıllı asistan konusunda firmanın yeni adımlar atıp atmayacağı merak ediliyor.

Galaxy Note 10 Türkiye’de 256 GB kapasiteli modelle 9.899 TL‘den satışa sunuluyor. Galaxy Note 10 Plus’ın 256 GB’lık modeli ise 11.399 TL.

İlginizi çekebilir

Cihazın tanıtımı