reklamı kapat

POPÜLER

Bixby kapatma

Samsung Galaxy S ve Galaxy Note modellerinde Bixby özelliğini tamamen kapatma [Nasıl Yapılır?]

Samsung’un aradığı çıkışı yakalayamayan Bixby özelliğini, Galaxy S ve Galaxy Note modellerinde artık tamamen kapatabilirsiniz. Bixby kapatma artık mümkün!

Advertisement

Akıllı telefonlar, her yönüyle çok güçlü cihazlar. Ancak akıllı telefonlara yüklenen bazı özellikler, istendiği gibi çalışamayabiliyor ya da kullanıcılar aradıklarını bulamayabiliyor. Firmaların üzerinde çalıştığı özelliklerin hayal kırıklığı yaratmasıysa fazlasıyla üzücü. İşte Bixby noktasında Samsung da bu firmalardan biri. Samsung, onca emek sarfederek geliştirdiği Bixby özelliğini bir kenara atmak istemiyor, kullanıcıların bu konuda kendinden taraf olması yolunda ısrarcıydı. Ancak işler değişti; artık hem Galaxy S hem de Galaxy Note modellerinde bulunan bu özellik tamamen devre dışı bırakılabilir.

Bixby tuşu nasıl kapatılır?

Bixby özelliğini telefonlarınızdan kaldırmak için cihaz üstündeki Bixby tuşuna basarak veya ana ekrandayken sağa kaydırarak Bixby menüsüne gelmeniz gerekiyor. Daha sonra “İleri” tuşuna tıklayarak özelliğin dilini seçiyor ve devam ediyorsunuz. Ancak şimdi bir Samsung hesabıyla telefonunuzdan oturum açmanız gerekiyor. Eğer telefonunuzu hesap açmadan kullanmaya başladıysanız firma, sizi bu noktada hesap açmak zorunda bırakıyor. Bunun için ise oturum açma bilgilerinizi girip gerekli maddeleri kabul ettiğinizi belirttikten sonra artık özelliği devre dışında bırakma konusunda hazır hale geliyorsunuz.

Galaxy S modellerinde Bixby Voice’ı kapatma

Bixby özelliği Bixby Voice ve Bixby Home olarak ikiye ayrılıyor. Bixby Voice şu şekilde kapatılıyor: Öncelikle Bixby tuşuna uzun basılarak veya ana ekranda ekranın sağa kaydırılması sonucu Bixby menüsü açılıyor. Açılan menüde sağ üst kısımdan tıklanan üst üste üç noktadan sonra “Ayarlar” yazısına gelmeniz gerekiyor. Bu noktada karşınıza çıkan Bixby Voice seçeneğinin tikini kaldırırsanız kişisel asistanınız artık aktif olmaktan çıkıyor. Artık Bixby tuşuna yanlışlıkla bassanız bile özelliğe erişemeyeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S modellerinde Bixby Home’u kapatma

Bixby Home’u da yine aynı tuşa kısa basarak karşınıza getirmeniz gerekiyor. Daha sonra yine yukarıdan fakat bu sefer üç aşağı noktanın yanındaki yuvarlak noktalara tıklayarak Bixby Home ayarlarına erişmelisiniz. Açılan ekranda Bixby Key anahtarını kapatırsanız Bixby Home özelliğini de kapatmış oluyorsunuz.


Bixby Home menüsünü ana ekranınızdan da kaldırabilirsiniz. Bunun için ana ekrandayken boş bir alandan ekranı yukarı doğru sürüklemeniz gerekiyor. Ekran, normal halden düzenleme haline geçtikten sonra yana kaydırarak ekran sekmelerini buluyorsunuz. Bixby Home‘u gördükten sonra anahtarını kapalı hale getirerek onu ana ekrandan da bu şekilde gizleyebilirsiniz.

Galaxy Note modellerinde Bixby 2.0’ı kapatma

Eğer 2.0.36.14 veya daha yeni sürümde bir Galaxy Note 9 kullanıcısıysanız, güncellenmiş Bixby özelliğini siz de kısmen kapatabilirsiniz. Samsung, bu telefonlarda Bixby’i tamamen kapatmanıza izin vermiyor. Onun yerine bu özellikle daha az karşılaşmak için birkaç ayarı değiştirmeniz gerekecek. Bunun için öncelikle Bixby tuşuna basarak özelliğin sayfasını açmanız gerekiyor. Daha sonra yukarıdan üst üste üç noktaya tıklayarak Ayarlar sekmesini açıyorsunuz. Karşınıza gelen Bixby Key özelliğine tıkladıktan sonra özelliği “Bixby’yi açmak için iki kere bas” şeklinde değiştirerek ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. En azından artık Bixby tuşuna basmış olsanız bile bundan sonra tek seferde Bixby özelliğiyle karşılaşmamış olacaksınız.

İlginizi çekebilir

Karşınızda Samsung Galaxy Note 9