reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un başına bela olan Bixby sonunda hazır [Video]

Hatırlayacağınız üzere Samsung heyecan uyandıran akıllı telefon modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile birlikte bir da sanal asistan Bixby‘i duyurmuştu. Ancak merakla beklenen bu akıllı asistan bir türlü dünya genelinde hizmete sunulamamıştı. Uzun bir süre boyunca İngilizce komutları anlama sorunu yaşadığı dile getirilen Bixby sonunda kullanılabilir hale ulaştı!

Siri‘ye rakip olması planlanan Bixby bir süredir kısıtlı bir kesim tarafından test ediliyordu. Bu süreçte Samsung’un büyük sorunlar yaşadığı ve Bixby’nin bir türlü İngiliz diliyle uyumlu hale getirilemediği söylenmişti. Sesli olarak komut alması gereken bu akıllı asistanın İngiliz dilinde kelimelerin sıralanışı ve farklı aksanları algılama problemi Samsung’un başını ağrıtacak gibi görünüyordu. Sonunda bu sürecin sonuna gelindi. Samsung’un sanal asistanı Bixby, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ kullanıcıları için hizmete sunuldu.

Bixby’i kullanmaya başlamak için önce kurulumu gerçekleştirmek gerekiyor. Bunun için ise Bixby için atanan tuşa basmanız ve beklemeniz yeterli. Ardından “Hi, Bixby” diyerek yeni sanal asistanınızla konuşmaya başlayabilirsiniz. Telefonunuza dokunmadan komut vermenizi sağlayan, üçüncü parti uygulamalarla uyumlu hale getirilen ve daha hızlı cevap vermek üzere programlanan Bixby şimdilik sadece İngilizce anlıyor.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=34-LYLuq-aI