reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Resmi ağızlardan Samsung Galaxy Note 9 hakkında önemli detay

Samsung‘un üzerinde aktif olarak çalışmalar yürüttüğü yeni akıllı telefon modeli Galaxy Note 9, MWC 2018 kapsamında önemli bir detayla gündeme geldi. 

Oldukça beğenilen Galaxy Note 8‘in yerine gelecek Galaxy Note 9, Samsung Mobil CEO’su Dj Koh’a göre Bixby 2.0 ile karşımıza çıkacak. Mevcut sürümüyle hiç beğenilmeyen dijital asistan, yeni sürümünü ilk olarak Note 9‘da kullanıma çıkartacak. Bixby 2.0’un beta testlerine tam 800 farklı partner ile devam ettiklerini belirten Koh, mevcut geliştirme sürecine bakıldığında yeni sürümün ancak Note 9‘a yetişebileceğini söylüyor. İlk sürüme göre yeteneklerini ciddi oranda artıracağı söylenen dijital asistan, kendi eko sistemini kuracak ve büyütecek. Bu arada bir başka şirket yetkilisine göre Bixby 2.0 farklı kişilerin seslerini ayırt edebilecek. Yani odada birden fazla kişi varsa sadece size tepki verecek asistan, böylece daha kullanışlı olacak. Buna ek olarak asistana “Hey Bixby” denilmesi zorunluluğu da ortadan kaldırılacak. Bixby’i sadece telefonlar ile sınırlı bırakmak istemeyen şirket, asistan temelinde çalışan akıllı hoparlörü de yılın sonunda raflara çıkartacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9

Geçtiğimiz haftalarda ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olmayacağını duyduğumuz Note 9, henüz teknik olarak herhangi bir detay taşımıyor. Seri üretimine haziran ayında başlanacak olan telefon, Note 8’in üzerine koyacaklarıyla şimdiden büyük merak uyandırıyor. Artık teknik ve tasarım konusunda sınırları zorlayan teknoloji devi, yeni modelde Galaxy S9’da olanları daha büyük bir gövdede karşımıza çıkartacak gibi duruyor. Tasarım konusunda ise yine Galaxy S9‘da olduğu gibi büyük bir değişiklik beklenmiyor.

Galaxy Note 8 için en ilginç karşılaştırma: