reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9, ilk performans testiyle karşımızda

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ resmi olarak tanıtıldıktan sonra gözler hemen bir sonraki amiral gemisi Galaxy Note 9‘a çevirildi. Henüz geliştirme aşamasında bulunan telefon, ilk defa bir “benchmark” testinde göründü.

Samsung Galaxy Note 8‘in yerine gelecek Galaxy Note 9, ilginç olarak daha şimdiden HTML5test testinde karşımıza çıktı. Test içerisinde beklendiği gibi SM-N9600U kod adıyla görünen cihaz, detaylara bakıldığı zamanda Android 8.0 Oreo üzerinde çalışıyor. Testten 555 puan üzerinde 522 puan alarak ayrıldığı görülen telefonun, testten öğrenildiği kadarıyla 18:9 en boy oranı bulunuyor. Bunun haricinde bir detay yer almayan Note 9, geçen açıklama yapan Samsung Mobil CEO’su Dj Koh’a göre Bixby 2.0 ile karşımıza çıkacak. Mevcut sürümüyle hiç beğenilmeyen dijital asistan, yeni sürümünü ilk olarak Note 9‘da kullanıma çıkartacak. Bixby 2.0’un beta testlerine tam 800 farklı partner ile devam ettiklerini belirten Koh, mevcut geliştirme sürecine bakıldığında yeni sürümün ancak Note 9‘a yetişebileceğini söylüyor. İlk sürüme göre yeteneklerini ciddi oranda artıracağı söylenen dijital asistan, farklı kişilerin seslerini ayırt edebilecek deniyor.

Samsung Galaxy Note 9

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 yaz aylarında tanıtılacak

Ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olmayacağını duyduğumuz Note 9, bazı tahminlere göre Galaxy Note 8 ile aynı tasarımını kullanacak. Sadece donanımsal olarak geliştirileceği belirtilen cihaz, Animoji benzeri şirketin kendi emojilerine de destek verecek. Seri üretimine haziran ayında başlanacak olan telefon, Note 8’in üzerine koyacaklarıyla şimdiden büyük merak uyandırıyor. Çünkü şirket teknolojik olarak artık sınırlarında geziyor gibi görünüyor.