reklamı kapat

POPÜLER

SEAT Leon

Volkswagen grubunda ilk kez kullanılacak multimedya sistemi, hibrit motor opsiyonu; 2019 SEAT Leon’dan ilk bilgiler

Mobil Dünya Kongresi’nde 2019 SEAT Leon ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunun Matthias Rabe, aracın beraberinde önemli değişim ve ilkleri getireceğini ifade etti.

Sınıfının en çok tercih edilen araçlarından birisi olan SEAT Leon için 2019 yılı büyük değişimin yaşanacağı tarihlerden birisi olacak. 2012 yılında tamamen yeni bir tasarımla üçüncü jenerasyonuna kavuşan Leon, yaklaşık altı yıldır ufak makyajlarla yola devam ediyor. Önümüzdeki yıldan itibaren dördüncü jenerasyonuyla karşımıza çıkacak olan araçlarıyla ilgili ilk bilgileri Mobil Dünya Kongresi’nde paylaşan SEAT AR-GE departman sorumlusu Matthias Rabe, beklentileri önemli oranda artırdı. Kullanılacak bilgi-eğlence sisteminin Volkswagen grubundaki bir ilk olarak nitelendiren Rabe, 2019 SEAT Leon’nun yeni yapısı sayesinde C segmentindeki rolünü değişebileceğini iddia ediyor

“Leon plug-in hybrid seçeneğine sahip olacak”

Şimdilik çok fazla detay vermekten kaçınan Rabe; “Sistem etkileyici bir tasarıma, fantastik bir teknolojiye ve kullanıcı arayüzüne sahip. Kullanılan teknoloji sayesinde harita, hava durumu ve uygulamalar akıllı telefonlardaki gibi güncellenebilir yapıda olacak. Bunun yanı sıra, klima kontrolleri de dahil olmak üzere mevcut kontrol tuşlarının çoğunu ekran içerisinden kumanda edilebilecek şekilde tasarladık. Seat olarak genç müşteri tabanına hitap etmek için geliştirme aşamasını da buna göre yürüttük. İki yıldır bu alanda en iyisini sunabilmek için çalışıyoruz.” diyerek sistemin yeni Leon ile birlikte önümüzdeki yıl tanıtılacağını ifade etti.

Kullanıcı deneyimi olarak Tesla‘ya bile kafa tutacağı söylenen bu sistemin yanı sıra dördüncü jenerasyon Leon ile birlikte bizleri iki önemli yeniliğin daha beklediğini artık net bir şekilde söyleyebiliriz. İlk kez plug-in hybrid motor opsiyonuyla satışa sunulacağı açıklanan Leon’un, yerden yükseltilmiş ve crossover sınıfı içerisinde değerlendirilebilecek bir versiyonu da masada görünen seçenekler arasında yer alıyor. Pek çok markanın aksine yeni modelinde de dizel motor seçeneğinin sunulacağını öğrendiğimiz aracın dış tasarım olarak ne gibi bir yapıyla karşımıza çıkacağı ise şüphesiz bir diğer merak edilen nokta. Bu yıl içerisinde netleşmesini beklediğimiz süreçle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.