reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9’un “akıllı” yapısı için iddialı açıklamalar

Samsung Galaxy Note 9‘un tasarım ve donanım tarafında her detayı açıkça biliniyor. Ancak telefon farkını yazılımsal tarafta gösterecek gibi görünüyor.

Daha önce de söylendiği üzere Samsung Galaxy Note 9, dijital asistan Bixby’nin yeni 2.0 sürümüyle geliyor. Gelen bilgilere göre sıfırdan tasarlanan Bixby 2.0, ilk defa Note ailesinin en yeni ve büyük ihtimalle son üyesiyle kullanıma çıkıyor. Doğal dil anlama ve cevap vermek konusunda çok daha iyi olduğu belirtilen 2.0 sürümü, aynı zamanda çok daha hızlı çalışıyor deniyor. Son dönemin sağlam sızıntı kaynaklarından Ice Universe de bu konudaki heyecanı artırıyor. Yeni sürümün ilk sürümle neredeyse alakası kalmadığını belirten kaynak, bunun Note 9’un kendisinde daha önemli olduğunu belirtiyor. Samsung’un tam 215 milyon dolara satın aldığı Viv firması tarafından geliştirilen Bixby, eleştirileri tarihe gömecek gibi görünüyor. Apple Siri’nin de temelini geliştiren Viv‘in ağırlığını bu sürüme koyduğu söyleniyor. Bu da Galaxy ailesindeki özel Bixby butonunu sonunda gerçekten işe yarayacağını gösteriyor. Yeni sürümü Galaxy S9 ve Note 8 gibi cihazlara da geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 9 ile gelecek yeni akıllı saat Galaxy Watch

Şirketin geçtiğimiz hafta kendisinin sızdırdığı akıllı saat, merakla bekleniyor. Baktığımız zaman şık görünen yuvarlak tasarımlı Galaxy Watch, iki farklı boyutta tasarlanıyor. Burada bir modelin 1,2 inç, diğerinin ise 1,3 inç ekrana sahip olacağı söyleniyor. Geçtiğimiz gün kesinleştiği kadarıyla 24 Ağustos tarihinde satışa çıkacak model Android Wear (WearOS) değil Tizen 4.0 işletim sistemiyle geliyor. LTE destekli bir versiyonu da bulunan Galaxy Watch, dijital asistan Bixby desteğine sahip olacak ve bünyesinde 470 mAh pil taşıyacak.

İlgili Video

Telefon için resmi video