reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

“Cennetten” bir parça; Nissan GT-R Nismo modifikasyonlarına bir yenisi daha eklendi

Bağımsız geliştiricilerin en gözde otomobillerinden birisi olan Nissan GT-R Nismo, temmuz ayına damga vurmaya devam ediyor.

Advertisement

Geride bırakmaya hazırlandığımız temmuz ayının ilk günlerinde, Nissan ile Italdesign ortaklığının bir ürünü olarak GT-R’ı hiç görmediğimiz bir formda gördük. Goodwood Hız Festivali’nde 50. yılına özel olarak geliştirilmiş şekilde asfalta inen GT-R50 isimli proje, tasarım dili ve performansının yanında 1 milyon doları bulan fiyatıyla da akıllarımıza kazında. Sınırlı üretim adetleriyle satışa sunulacak olan bu özel otomobil, madalyonun diğer yüzünde yer alan diğer modifikasyonların da en tepe noktalarından biriydi aslında. Nitekim meraklılarının hatırlayabileceği üzere Godzilla, tüm zamanların en çok geliştirilmeye açık modellerinden birisi olarak bilinmekte. Her seferinde bizi daha da fazla etkileyen bu geliştirmelere eklenen son parçanın üzerinde Fostla ekinini imzası var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karakter güçlendirmesi

Teknik ve mekanik olarak orijinal yapısını korunmuş bir Nismo projesini hayata geçiren ekip, görsel kusursuzluk üzerine çalışmayı tercih ediyor. Aracın gövdesinin tamamında özel tasarımla tamamlanan bir kaplamanın kullanılmış olması ilk adımdan zaten hissediliyor. Tampon ve difüzör gibi temel parçaları da elden geçiren Fostla, egzoz kısmında ise üzerinde Akrapovic‘in imzasını taşıyan titanyum bir set kullanmayı tercih etmiş. Kaputun altına geldiğimizde ise 3,8 litrelik sekiz silindirli motorun 600 beygir güç ve 652 Nm tork ürettiğini görüyoruz. 0-100 hızlanma değeri ise sadece 2,7 saniye olarak detaylara yansımakta.