reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Skyline GT-R R34

Rekor fiyata satılan özel Nissan Skyline GT-R R34 versiyonu

Nissan’ın değeri artarak katlanan GT-R R34 efsanesi rekor fiyata satılan özel bir Nissan Skyline GT-R R34 versiyonu ile gündemde yer alıyor.

Spor otomobil denildiği zaman halen akla gelen bir numaralı araçlardan Nissan Skyline GT-R R34, bildiğiniz üzere yıllar içerisinde üretilmiş özel sürümlere de sahip. Bunlardan birisi de 1.000’den biraz fazla üretilen GT-R Nur versiyonları. İşte bu versiyonların 718 tanesinin V-Spec II olduğu, sadece 285 tanesinin ise M-Spec olduğu aktarılıyor. Burada daha da nadir bir durum bulunuyor. GT-R Nur altındaki 718 adet V-Spec II’nin sadece 156 tanesi yukarıda gördüğünüz “Millennium Jade” rengine sahip. GT-R Nur altındaki 285 adet M-Spec’in ise sadece 144 tanesi fabrikadan “Millennium Jade” renkte çıkmış. İşte bu Millennium Jade renkli M-Sec Nur versiyonlardan birisi kısa süre önce tam 313 bin dolara satıldı. Bunun daha önceki 302 bin dolarlık rekoru geçtiği aktarılıyor ve ortaya çıkan rakam gerçekten nefes kesiyor. Karşılaştırmak adına 2021 Nissan GT-R Nismo modeli 210 bin dolara elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Skyline GT-R R34 rekoru dikkat çekerken, GT-R efsanesi en son milyon dolarlık Nissan GT-R50 ile gündemdeydi

Italdesign ile gerçekleştirilen ortaklıktan doğan ve 2018 yılında tanıtıldığından bu yana tasarım konusunda hem iyi hem de kötü yorumlar alan Nissan GT-R50, son dönemde en çok ses getiren spor otomobiller arasında başı çekiyor. Tasarım çizgisiyle adeta bir konsept otomobil gibi görünen ancak gerçek olan Italdesign imzalı Nissan GT-R50, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında tam 1,12 milyon dolarlık fiyatı ödeyen şanslı kişilere teslim edilmeye başlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu dikkat çeken aracın kaputunun altında 720 PS güç ve 780 Nm tork getiren 3,8 litrelik twin-turbo V6 motor yer alıyor. Yani performans konusunda oldukça ama oldukça iddialı olan bu kimilerine göre tasarım harikası GT-R50, mutlaka canlı görülmesi gereken araçlardan. Ancak bırakın satın almayı buna bile çok kısıtlı bir kitlenin ulaşabileceği açık şekilde görünüyor.

İlgili Video