reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur rekor fiyata satıldı
Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur

Sıfır kilometre Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur satışa çıkıyor

Nissan Skyline GT-R R34 efsanesi gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer yine çok özel bir model karşımızda yer alıyor.

Nissan Skyline GT-R R34, hep söylediğimiz gibi üzerinden yıllar geçmesine rağmen dünyanın halen en yakışıklı, en çok talep gören ve en çok beğenilen spor otomobil modelleri arasında yer alıyor.

Aracın değeri yıllar geçtikçe artıyor ve özellikle nadir sürümleriyle inanılmaz satış rekorları geliyor. Hatırlarsınız sadece 282 adet üretilen GT-R R34 Midnight Purple II (LV4) sürümü, kısa süre önce ABD’de tam 315 bin dolara satıldı.

Şimdi ise tam 450 bin dolara satışa sunulacak bir Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur gündemde. Bu aracın en özel yanı ise başlıkta da belirttiği gibi neredeyse sıfır olması.

Bu beyaz renkli aracı kilometre saati sadece 16 km gösteriyor. Normal yola hiç çıkarılmadığı ve yola çıkması için kayıt altına dahi alınmadığı belirtilen bu özel korunan versiyon, aktarıldığı kadarıyla 11 Temmuz tarihinde Japonya merkezli olarak satışa sunulacak.

Bu özel sürümün kısa sürede satılması bekleniyor. 2002 Nissan Skyline GT-R’lara inanılmaz bir talep bulunuyor. Çoğu özel sürüm modern araçlardan daha pahalıya satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce bir Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade rekor kırmıştı

Skyline GT-R R34, yıllar içerisinde üretilmiş özel sürümlere sahip. Bunlardan birisi 1.000’den biraz fazla üretilen GT-R Nur versiyonları. Kısaca hatırlamak adına bu versiyonların 718 tanesinin V-Spec II olduğu, sadece 285 tanesinin ise M-Spec olduğu aktarılıyor.

Burada daha da nadir bir durum bulunuyor. GT-R Nur altındaki 718 adet V-Spec II’nin sadece 156 tanesi “Millennium Jade” rengine sahip. GT-R Nur altındaki 285 adet M-Spec’in ise sadece 144 tanesi fabrikadan “Millennium Jade” renkte çıktığı belirtiliyor.

İşte bu Millennium Jade renkli M-Sec Nur versiyonlardan birisi geçtiğimiz yıl tam 313 bin dolara satılmış ve bununla daha önceki 302 bin dolarlık rekor geçilmişti.

İlginizi Çekebilir

Bu da model için hazırlanan milyon dolarlık özel sürüm