reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Skyline GT-R R34 "Midnight Purple II"

Rekor fiyata satılan Nissan Skyline GT-R R34 “Midnight Purple II”

Nissan Skyline GT-R R34 efsanesi gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer yine bir satış var ve merkezde Midnight Purple II sürüm yer alıyor.

Nissan Skyline GT-R R34, dünyanın halen en yakışıklı, en çok talep gören ve en çok beğenilen spor otomobil modelleri arasında yer alıyor.

Aracın değeri yıllar geçtikçe artıyor ve özellikle nadir sürümleriyle rekorlar gelmeye devam ediyor. İşte bunlardan birisi daha gündemde.

Sadece 282 adet üretilen GT-R R34 Midnight Purple II (LV4) sürümü, kısa süre önce ABD’de tam 315 bin dolara satıldı. Bu aracın sadece 64 bin km yaptığı ve çok ama çok temiz olduğu aktarılıyor.

Aracın fiyatı karşılaştırmak adına ABD pazarında Ferrari F8 Tributo gibi modern bir süper otomobil modelinden daha yüksek seviyede yer alıyor. Bu da doğal olarak inanılmaz görünüyor.

Bu GT-R R34’ün fiyatı yollara sürekli olarak çıkarılamayacak olmasıyla daha yüksek hale geliyor. Söylendiği kadarıyla model ABD’ye NHTSA’nın özel bir izni ile gelmiş. Bu izin kapsamında aracın yılda 4 bin km’den fazla yol yapması yasak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce bir Nissan Skyline GT-R R34 V-Spec II Nur Millennium Jade bu rakamlara satılmıştı

Skyline GT-R R34, yıllar içerisinde üretilmiş özel sürümlere sahip. Bunlardan birisi 1.000’den biraz fazla üretilen GT-R Nur versiyonları. Kısaca hatırlamak adına bu versiyonların 718 tanesinin V-Spec II olduğu, sadece 285 tanesinin ise M-Spec olduğu aktarılıyor.

Burada daha da nadir bir durum bulunuyor. GT-R Nur altındaki 718 adet V-Spec II’nin sadece 156 tanesi “Millennium Jade” rengine sahip. GT-R Nur altındaki 285 adet M-Spec’in ise sadece 144 tanesi fabrikadan “Millennium Jade” renkte çıktığı aktarılıyor.

İşte bu Millennium Jade renkli M-Sec Nur versiyonlardan birisi geçtiğimiz yıl tam 313 bin dolara satılmış ve bununla daha önceki 302 bin dolarlık rekor geçilmişti.

İlginizi Çekebilir

Bu da model için hazırlanan milyon dolarlık özel sürüm