reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra için tasarım tam olarak böyle olabilir

Samsung, 2022’nin başında karşımıza Samsung Galaxy S22 ailesi ile çıkacak. Yeni ailede tasarım nasıl olacak dersiniz? İşte ilk ön gösterim;

Samsung Galaxy S22 ailesi için birçok patent alınıyor ve sızıntılar yapılıyor. İşte bunlar üzerinden LetsGoDigital güzel bir konsept hazırladı.

Bu konsept tasarımda spesifik olarak Galaxy S22 Ultra karşımıza çıkarılıyor. Modelin yüzde 100 kesin olarak bu şekilde olacağı garanti değil fakat bu tasarım oldukça olası duruyor.

Bu tasarımda ilk olarak ön yüz dikkat çekiyor. Çerçeveleri sıfırlayan ön tasarımda selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor. Bu modelde Samsung’un selfie kamerasını ekran altına almayacağı kesin görünüyor.

Söylendiği kadarıyla Samsung henüz ekran altı kameranın getirdiği kamera performansından çok memnun değil. Bu bilgiye rağmen firma Galaxy Z Fold 3 modelinde ekran altı kamera kullanacak bilgisi veriliyor. Bu biraz garip görünüyor.

Galaxy S22 Ultra konseptinde en çok arka taraf dikkat çekiyor. Çünkü modelde devasa bir ana kamera yer alıyor. Bunun arkasında en az 1 inç boyutunda telefon tarafı için çok büyük bir sensörün olacağı düşünülüyor.

Birçok farklı olası renkle hazırlanan konsept, arka kamera modülünde bir periskop kamera ile ultra geniş açı kamera da taşıyor. Arkada ayrıca derinlik sensörü ile farklı bir zoom kamera daha yer alıyor izlenimi oluşturuyor.

Samsung Galaxy S22
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 Ultra çok güçlü olabilir

Bu gücünü arkasında da tam olarak AMD yer alabilir. Biliyorsunuz Samsung ve işlemci devi AMD tarafından özel bir mobil işlemci geliştiriliyor.

Temmuz ayında resmi olarak lanse edilecek bilgisi verilen RDNA 2  temelli dikkat çeken mobil işlemci, gelen bilgilere göre AMD desteğiyle özellikle GPU tarafında çok iddialı geliyor.

Son ortaya çıkanlara göre işlemcinin içerisinde yer alan GPU, Mali-G78 GPU’dan yüzde 30 daha yüksek performans getiriyor. Bu gerçekten hatırı sayılır bir artış anlamına geliyor.

Buna ek olarak yeni nesil Samsung Exynos işlemcinin içerisinde yer alan GPU’nun yeni Mali-G710’dan da yüzde 10 kadar daha yüksek performans getireceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit