reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga Tab 13

Bir monitör gibi kullanılabilen Android tablet: Lenovo Yoga Tab 13

İlk olarak Lenovo Yoga X olarak geçen, Çin’e ise Lenovo Yoga Pad Pro olarak gelen tablet, Lenovo Yoga Tab 13 olarak yine karşımızda.

Android tablet modeli Lenovo Yoga Pad Pro, global olarak raflara Lenovo Yoga Tab 13 olarak çıkıyor. Bu açıdan karşımızda tamamen yeni bir model bulunmuyor.

Üzerinden geçmek adına bu model ilk olarak bünyesinde yer alan HDMI portu ile ses getiriyor. HDMI portu ile tablet tam olarak bir harici monitör haline getirilebiliyor.

Bu sayede ürün bir dizüstüne bağlanarak ikinci ekran olabiliyor ya da Switch bağlantısı ile oyun ekranı haline getirilebiliyor. Bu imkan daha önce de söylediğimiz gibi oldukça faydalı duruyor. Birçok kişi son dönemde portatif monitörlere ciddi ilgi duyuyor.

Android tablet, teknik olarak bakarsak 13 inç 2160×1350 piksel LTPS LCD bir ekran kullanıyor. Bu 60 Hz / 400 nit ekranda HDR10 ve Dolby Vision HDR destekleri bulunuyor.

Ekranında 4.096 seviye basınç hassasiyetine sahip stylus kalem desteği olan Android tablet, gücünü Snapdragon 870 işlemciden ve 8 GB RAM’den alıyor. Bir yerleşik stant ile gelen modelde 128 GB depolama bulunuyor.

10.200 mAh pili olan yeni Lenovo Yoga Tab 13bu pille 12 saate yakın video oynatabiliyor. Quick Charge 4 hızlı şarj destekli tablet, sadece tek bir 8 megapiksel kameraya sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Yoga Tab 13 Türkiye’de satılabilir

JBL imzalı ve Dolby Atmos destekli hoparlör sistemi de dikkat çeken yanları arasında yer alan tablet, farklı noktalara asılarak da kullanılabiliyor.

Global olarak satılacak olan, bu açıdan Türkiye’ye de gelmesi beklenen tablet, 679 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip. Bu açıdan çok ucuz olmayacak tablet, önümüzdeki ay giriş  yapacağı ilk pazarlarda elde edilebilir hale gelecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem