reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga Smart Tab, Google Assistant Ambient Mode

Google Ambient Mode’lu bütçe dostu tablet: Lenovo Yoga Smart Tab [Video]

IFA 2019 kapsamında Lenovo yeni Android tabletiyle karşımızda. Lenovo Yoga Smart Tab, Google Assistant Ambient Mode ile geliyor.

Lenovo dikkat çekici tablet modelleriyle IFA 2019’da boy gösterirken onlardan biri de Lenovo Yoga Smart Tab oluyor. İlk bakışta tasarımıyla dikkat çeken cihaz, Yoga dizüstü modellerinden ilham alırken, kendi standını da beraberinde getiriyor. Stant sayesinde tableti masa üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda bir noktaya asmanız da mümkün oluyor. Tabletin tek tarafı, tutuşu kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanıyor. Hoparlörler bu noktada konumlanırken, tablet de dikey, yatay, stantlı ve asılı şekilde dört farklı pozisyona getirilebiliyor. 10,1 inç boyutunda bir ekranla gelen cihaz Full HD çözünürlük sunuyor. Multimedya konusunda iddialı tablette JBL Hi-Fi hoparlörler yer alıyor. Dolby Atmos desteği de sunuluyor. Tablet aynı zamanda akıllı ev sistemleri için kontrol merkezi görevi görüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Yoga Smart Tab

Lenovo Yoga Smart Tab, Google Assistant Ambient Mode özelliğine sahip

Yoga Tab 3 serisinin en yeni modeli olarak çıkan cihaz, Google Assistant Ambient Mode desteğiyle beraber dilerseniz etkileyici bir dijital çerçeveye dönüşebiliyor. Tableti kullanmadığınız zamanlarda Ambient Mode’u aktif hale getirerek Google Photos hesabınızdaki fotoğrafların otomatik olarak ekranınızda dönmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda takvim bilgisi, bildirimler, hava durumu, müzik kontrolleri, akıllı ev aletlerinin kontrolü ve hatırlatıcılar da Ambient Mode ile ekranda yer alıyor.

Lenovo Yoga Smart Tab’in teknik detayları arasında 8 MP arka, 5 MP ön kamera yer alıyor. Snapdragon 439’dan güç alan cihaz 3 GB ya da 4 GB olmak üzere iki farklı RAM alternatifine göre 32 GB ve 64 GB’lık hafıza sunuyor. 10 saate varan kullanım süresi sunduğu iddia edilen cihaz, USB C bağlantı noktasıyla geliyor. Cihaz 250 dolar yurt dışı fiyatıyla satışa çıkacak. Cihazın tanıtım videosunu haberin üzerindne izleyebilirsiniz.