reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Charge Turbo

Xiaomi Mi Charge Turbo duyuruldu; kablosuz şarj devrimi mi geliyor?

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Xiaomi, kısa süre önce Mi Charge Turbo kablosuz şarj teknolojisinin ön duyurusunu yaptı.

Kısa süre önce Xiaomi’nin 6 Eylül tarihinde yeni bir duyuru yapacağını sizlere aktarmıştık. İşte bunun altından “duyurunun duyurusu” çıktı. Firma bir paylaşım yaptı ve 9 Eylül tarihinde Mi Charge Turbo kablosuz şarj teknolojisinin tanıtılacağını açıkladı. Dev isim elbette bu yeni teknoloji hakkında şimdilik detaylı bir bilgi vermiyor. Sadece 5G dönemi için hazırlandığı aktarılan teknoloji, kablosuz şarj hızını ciddi şekilde artıracak gibi duruyor. Çünkü daha önce yaptığı duyuruda bir grafik paylaşan firma, kablolu ile kablosuz şarj hızını eşitleyecek izlenimi oluşturmuştu. Hatta gelecekte kablosuz şarjın kablolu şarjı geçeceğini de gösteren Çin merkezli teknoloji devi, burada büyük bir adım atacak izlenimi oluşturuyor. Şu an maksimum 20W kablosuz şarj sunan Xiaomi, bunu yeni teknolojisiyle 30W ya da daha üstüne çıkarabilir şeklinde yorumlar geliyor. Burada bizleri daha yüksek bir güç seviyesiyle şaşırtma ihtimali de bulunan firma, şu an gerçekten büyük heyecan yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, kablosuz taraf kadar kablolu tarafta da devrime hazırlanıyor

Daha önce de yazdığımız gibi firmanın bir kablo üstünden 100W gücünde hızlı şarj teknolojisi de bulunuyor. İlk lansmanda gösterildiği kadarıyla bu teknoloji 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise 7 dakikada çıkılabiliyor.

İlgili Video