reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’den hızıyla çıtayı çok yükselten kablosuz şarj sistemi [Video]

Sektörün yenilikçi isimlerinden Xiaomi, akıllı telefon dünyasında kablolu şarja ciddi şekilde ihtiyacı bitirecek yeni kablosuz şarj sistemi ile karşımızda.

Xiaomi, akıllı telefon tarafında en son Mi 10 ailesini tanıtmıştı. Bu ailenin güçlü üyesi Mi 10 Pro, hatırlarsınız kablo üstünden 50W hızlı şarj, 30W kablosuz şarj ve 10W ters kablosuz şarj ile karşımıza çıkmıştı. Bu hızlı şarj rakamlarıyla kullanıcıları oldukça sevindiren firma, kablolu taraf gibi kablosuz tarafta da vites yükseltiyor. Çünkü firma 40W hızlı kablosuz şarj üzerinde çalışıyor. Bu konuda bir sistem geliştiren teknoloji devi, bu sistemin 4.000 mAh pili 20 dakikada yüzde 50 doluluğa taşıyabildiğini aktarıyor. Yukarıdaki videoda gösterilen sistem, 4.000 mAh pili 40 dakikada tamamen doldurabiliyor ve bu da oldukça iyi görünüyor. Şimdilik 40W hızlı kablosuz şarj sisteminin ilk olarak hangi telefonda yer alacağı bilinmiyor. Ancak ilk çıkışın merakla beklenen Mi Mix 4 ile yapılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, 100W Super Charge Turbo sistemi üzerinde de çalışıyor

Xiaomi 100W Super Charge Turbo hızlı şarj teknolojisi halen hayatımıza girmedi. 2020’de gerçekten kullanıma çıkacağı düşünülen ancak bazı teknik zorluklar yaşandığı duyulan teknoloji, söylendiği kadarıyla 4.000 mAh kapasitesindeki bir pili sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu gerçekten inanılmaz görünürken, yüzde 50 doluluğa ise sadece 7 dakikada çıkılabildiği aktarılıyor. Yüksek ısıyı önlemek ve enerji aktarımını mümkün kılmak adına özel güvenlik sistemlerine sahip olduğu aktarılan Xiaomi Super Charge Turbo, heyecanla bekleniyor. Bu arada alanda başka firmalar da sınırları zorluyor. Vivo’nun 120W’lık bir sistem üstünde çalıştığı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da 100W sistemi için firmanın resmi videosu