reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi, 80W kablosuz şarj teknolojisini duyurdu [Video]

Xiaomi, 80W kablosuz şarj teknolojisini duyurdu [Video]

Akıllı telefon sektöründe 2021 yılı kablosuz şarj konusunda nefes kesici detaylara sahip olacak. Burada başlangıcı Xiaomi yapmış durumda.

Akıllı telefon sektörünün dev ismi Xiaomi, Mi 10 Ultra ile kablo üzerinden tam 120W hızlı şarj sistemini hayatımıza soktu. Firma şimdi ise yeni geliştirdiği teknoloji ile kablosuz tarafta tam 80W seviyesine çıkış yaptı. Bu 80W kablosuz şarj teknolojisi 4.000 mAh pili sadece 19 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu yeni teknolojinin henüz ne zaman bir akıllı telefon içerisinde yer alacağı ise henüz açıklanmıyor. Ancak 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcili Xiaomi Mi 11 modelinin bu hızı taşıyor olacağı düşünülüyor. Bu teknolojiyi yukarıdaki video ile tanıtan teknoloji devi, pil sorunun tamamen hayatımızdan çıkarmaya oldukça kararlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüksek hızlı kablosuz şarj konusunda sadece Xiaomi çalışmıyor

Kısa süre önce konuşan sağlam kaynaklara göre 2021’de 100W kablosuz şarj dönemi de başlıyor. Şu an ticari olarak satışta olan telefonlarda 40W seviyesinde kablosuz olarak şarj sunuluyor. OPPO’nun ise 65W‘lık kablosuz olarak görev yapan şarj altyapısı bulunuyor. Bu açıdan 100W’a çıkış ciddi anlamda telefonların pil sorununu da bitirecek gibi görünüyor. Bu sistem ile daha önce de söylediğimiz gibi kullanıcılar dışarı çıkmadan önce hazırlanırken dahi telefonları tamamen şarj edebilecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Razer imzalı ilk oyuncu koltuğu ile tanışın