reklamı kapat

POPÜLER

Mophie kablosuz şarj cihazı

Mophie’den beş farklı cihazı doldurabilen kablosuz şarj cihazı

Dünyanın en büyük mobil aksesuar üreticilerinden Mophie, aynı anda beş farklı cihazı doldurabilen kablosuz şarj cihazı tanıttı.

Mophie tarafından geliştirilen gördüğünüz yeni kablosuz şarj cihazı, farkını aynı anda iki adet Qi destekli akıllı telefon, iki adet AirPods (Kablosuz şarj destekli tüm kulaklıklar) ve bir adet Apple Watch şarj edebiliyor olmasıyla koyuyor. Bu açıdan oldukça büyük bir seçenek oluşturan şarj cihazı, direkt olarak yatak başına uygun görünüyor. İstenirse yani kablosuz kulaklıklar bir yana konursa aynı anda üç farklı telefonu da şarj edebilme özelliği olan cihaz, kendi gücünü tek bir kablo üzerinden alıyor ve kumaş üst kısmı ile cihazlara zarar vermiyor. Ön kısmında LED bildirim ışıkları bulunan kablosuz şarj cihazı, 10W’a kadar şarj sunuyor ve 150 dolarlık bir yurt dışı fiyatıyla raflara çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mophie kablosuz şarj cihazı dikkat çekerken, alanda en son Xiaomi ses getirmişti

Çünkü firma yeni geliştirdiği teknoloji ile kablosuz tarafta tam 80W seviyesine çıkış yaptı. Bu 80W kablosuz şarj teknolojisi 4.000 mAh pili sadece 19 dakikada tamamen doldurabiliyor. Bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu yeni teknolojinin henüz ne zaman bir akıllı telefon içerisinde yer alacağı ise henüz açıklanmıyor. Ancak 2021’de gelecek Snapdragon 875 işlemcili Xiaomi Mi 11 modelinin bu hızı taşıyor olacağı düşünülüyor. Bu teknolojiyi için çok iddialı olan Xiaomi, pil sorununu hayatımızdan çıkarmaya oldukça kararlı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Razer imzalı ilk oyuncu koltuğu ile tanışın