reklamı kapat

POPÜLER

AirPower Apple Samsung

Gerçek Apple AirPower rakibi için güzel açıklama

İptal edilen Apple AirPower benzeri deneyim sunacak bir kablosuz şarj ünitesinin müjdesi verildi. Bunun arkasında Zagg firması yer alıyor.

Biliyorsunuz teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl çok uzun süre beklenen AirPower’ın satışa sunulmayacağını duyurmuştu. Bir kablosuz şarj ünitesi olan AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebilecekti. Şirketin kablosuz geleceği için oldukça önemli olan ürün, firmanın donanım tarafındaki yüksek beklentisini karşılayamadığı için tarihe gömüldü. Bu durum alandaki diğer firmalara güzel bir çalışma alanı yarattı. Ancak bu alanı şimdiye kadar AirPower’ın vadettiği kadar iyi yapamadı. Bunun Apple da yapamadığı için birçok firma mevcut çözümlere devam etti. Ancak bunu Zagg firması değiştirecek gibi görünüyor. CES 2020’de söylendiği kadarıyla firma AirPower gibi konumdan bağımsız çoklu şarj edebilecek bir kablosuz şarj ünitesi geliştiriyor. Qi destekli olacak ürün, nereye konulursa konulsun şarj gerçekleştirebilecek ve bu da kullanım deneyimini artıracak. Mophie adı altında gelecek denilen ve 2020 bitmeden çıkacak gibi görünen cihaz, aynı anda üç farklı cihazı şarj edebilecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AirPower rakibi olduğunu iddia eden son ürün ZENS Liberty olmuştu

İki farklı versiyonu bulunan model, birbiri içine geçen 16 farklı şarj bobini kullanıyor. 180 dolarlık “Glass Edition” versiyonunda bu bobinleri açık şekilde gözler önüne seren ürün, AirPower‘dan farklı olarak aynı anda sadece iki farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebiliyor. Bu üründe Apple Watch da şarj edilemiyor. Onun için 40 dolarlık harici aparat gerekiyor. Modelin kapalı yani yukarıda görebileceğiniz normal sürümü yaklaşık 140 dolardan raflardaki yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung destekli ilginç teknoloji

İLGİLİ HABERLER