reklamı kapat

POPÜLER

Mophie Apple AirPower

İptal edilen AirPower’a en yakın ürün Mophie’den geldi [Video]

İptal edilen Apple AirPower gibi bir şarj ünitesi arayanlar için Mophie güzel bir seçenek hazırladı. Bu ürün üçlü şarj gerçekleştirebiliyor.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylarda çok ama çok uzun süredir beklenen AirPower’ın satışa sunulmayacağını duyurmuştu. Bir kablosuz şarj ünitesi olan AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebilecekti. Şirketin kablosuz geleceği için oldukça önemli olan ürün, firmanın donanım tarafındaki yüksek beklentisini karşılayamadığı için tarihe gömüldü. Bu durum alandaki diğer firmalara güzel bir çalışma alanı yarattı. Bu alanı değerlendiren isimlerden Mophie, karşımıza AirPods, Apple Watch ve iPhone’u aynı anda şarj edebilen üçlü ünitesi ile çıktı. Yaklaşık olarak 140 dolar fiyat etiketi bulunan ürün, Apple ekosistemini benimsemiş kişiler için oldukça güzel görünüyor. Bazı benzelerinden farklı olarak gücünü tek bir kablodan aldığı için oldukça kullanışlı olan cihaz, özellikle yurt dışında oldukça satacak ve yatak başlarındaki yerini alacak gibi görünüyor.

Mophie Apple AirPower
Mophie Apple AirPower
Mophie Apple AirPower
Mophie Apple AirPower
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mophie, başka bir şarj ünitesi de tanıttı

Bu yukarıda görebileceğiniz sağdaki 80 dolarlık diğer ünite aynı anda iki adet cihazı şarj edebiliyor. Üçlü versiyon ile benzer olarak Qi temelli olan ünite, oldukça kullanışlı görünüyor. Uzun testler sonucunda hazırlanan ürünlerin güvenlik konusunda bir sorun yaşatmayacağı belirtiliyor. Bazı çiftli örneklerin çok ciddi ısınma sorunu yaşattığı biliniyor. Burada güvenlik büyük önem arz ediyor.