reklamı kapat

POPÜLER

AirPower

Apple imzalı kablosuz şarj cihazı AirPower hakkında güzel gelişme

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisine sahip mobil cihazları şarj etmesi için geliştirdiği AirPower isimli cihazı geçtiğimiz yıl iptal edilmişti. iPhone, Apple Watch ve AirPods Pro’yu şarj etmek için geliştirilen kablosuz şarj cihazı 12 Eylül 2017’de tanıtılmıştı.

Apple’ın ilk kablosuz şarj teknolojisine destek veren modelleri arasında iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus göze çarptığını da hatırlatmakta yarar var. AiPower’ın çıkışı iptal edilse de cihaz hakkında sevindirici bir haber ortaya çıktı. Analist Jon Prosser, AirPower projesinin Apple’ın yeniden gündemine girdiğini söylüyor.  Apple’ın cihazın prototiplerini oluşturmaya başladığı belirtiliyor. Proje üzerinde çalışan mühendislerin ısıyı daha iyi idare etmek için bobinleri yeniden tasarlamanın yollarını aradıları ifade ediliyor.  Apple, orijinal AirPower modelinin dış kısmında silikon malzemesi tercih ederken yeni modelde deri malzemesinin kullanılma ihtimali kuvvetle muhtemel. Analist yeniden tasarlanan AirPower prototipinin şu anda Apple Watch ile çalışmadığını ifade etse de final ürünün  Apple Watch ile çalışacağını belirtmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPower satışa sunulacak mı?

Bir kablosuz şarj ünitesi olan AirPower’ın geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebileceği belirtilmişti. 2017 yılından bu yana beklenen ürünün, yaşanan ısınma sorunları nedeniyle geciktiği ancak sorunların çözüldüğü ve üretime başlandığı haberleri ortaya çıkmıştı. Ancak ürün tüm bu söylentilere ve beklentiye rağmen iptal edilmişti. Yeni gelen bilgiler ise cihazın tekrar satışa sunulabileceğini belirtiyor. Bir analist tarafından ortaya atılan bu iddianın gerçeği yansıtıp yansıtmadığını önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın her açıdan iyileştirilen 16 inç MacBook Pro modeli