reklamı kapat

POPÜLER

airpower

Apple’ın kablosuz şarj cihazı AirPower neden satışa sunulmuyor?

Apple’ın tamamen kablosuz şarj cihazı AirPower’ın satışa sunulması tam bir yılan hikayesine döndü. Kısa bir süre önce gerçekleşen Apple Watch Series 4 ve iPhone Xs etkinliğinde de satış tarihi açıklanmayan cihazın neden halen satışa sunulmadığı bilinmiyor.

Apple tarafından konu hakkında bir açıklama yapılmasa da Sonny Dickson, konu hakkında yorumda bulundu. Dickson’a göre AirPower’un satışa sunulmamasının en büyük nedeni ısı yönetimi. Halihazırda cihazın çok fazla ısı ürettiği belirtiliyor. Bu da performans kesintilerine neden olduğu ifade ediliyor. Cihazların işlemde çok ısındığında şarj olma yeteneklerini etkilediği söyleniyor. Apple’daki mühendisler, AirPower ve mat üzerine yerleştirilmiş cihazlar arasındaki iletişim ile hem donanım hem de yazılım sorunları yaşıyor. Cihazda bununla birlikte parazitle ilgili birtakım sıkıntılar da yaşanıyor. Bu durumun verimliliği azalttığı dile getiriliyor. Isı ve parazit koruması dışında, cihazdaki devrenin karmaşıklığı da önemli bir zorluk teşkil ediyor.

AirPower’un satış fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch Series 3 ve yeni AirPods destekli bir kablosuz şarj ünitesi AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebiliyor. Apple her ne kadar AirPower’ın satış fiyatını açıklamasa da Apple’a yakın kaynaklar cihazın yurt dışındaki fiyatının 199 dolar olacağını belirtiyor.

İlgili Video

Apple’dan Face ID için ilginç reklam videosu