reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPower

Satışa çıkmadan iptal edilen Apple AirPower için tüm ümitler bitti

Apple tarafından tanıtılan ancak satışa çıkmadan iptal edilen AirPower için bazı beklentilerin aksine tüm ümitler tükenmiş durumda.

Teknoloji devi Apple, hatırlarsınız uzun süre önce çok ama çok uzun süredir beklenen AirPower’ın satışa sunulmayacağını duyurmuştu. Bir kablosuz şarj ünitesi olan AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebilecekti. Şirketin kablosuz geleceği için oldukça önemli olan ürün, firmanın donanım tarafındaki yüksek beklentisini karşılayamadığı için tarihe gömüldü. Daha sonra ise Apple çalışanları “C68” kod adlı benzer bir şarj ünitesi üzerinde uzun zamandır çalışıyor haberi ortaya çıkmıştı. Ancak Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser, model için tüm beklentileri rafa kaldırdı. AirPower bir kez daha öldü diyen kaynak, ürünün artık hemen hemen kesin olarak bir daha karşımıza çıkmayacağını netleştirmiş oldu. Çok ama çok ilginç olarak dünyanın en değerli firması üçlü kablosuz şarjı gerçeğe dönüştüremedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPower tarih olurken, Apple şarj konusunda iPhone 12 modelleri ile MagSafe’e geçti

Apple’ın yeni dönem için kendi açıklaması ise tam olarak şu şekilde:

“MagSafe kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor ve iPhone 12 modellerini harika bir şekilde tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturuyor. Kablosuz şarj bobininin etrafında, hizalama ve verimlilik için optimize edilmiş bir mıknatıs grubu bulunan MagSafe, iPhone’a benzersiz bir deneyim getiriyor ve iPhone’a her seferinde mükemmel bir şekilde bağlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MagSafe şarj aygıtları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlar ve mevcut Qi özellikli aygıtlarla da uyumludur. Şarj çözümleri arasında, iPhone ve Apple Watch ile kullanılmak üzere MagSafe Şarj Aygıtı ve MagSafe Duo Şarj Aygıtının yanı sıra, iPhone’un arkasına kolayca oturan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıflar ve bir deri cüzdan da bulunuyor. Müşteriler üçüncü taraf üreticilerin inovatif MagSafe aksesuarları tasarlamalarını da bekleyebilirler.”

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken PlayStation 5 ile tanışın