reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube mobil uygulamalarına gelen faydalı yeni özellikler

Dünyanın en büyük video servisi konumunda yer alan YouTube için Google önemli bir güncelleme yaptı. Mobil uygulamalara faydalı özellikler geldi.

Alanında rakipsiz olmayı sürdüren YouTube, iOS ve Android uygulamasına yapılan güncelleme ile ilk olarak yeni kaydırma hareketleri getiriyor. Örneğin artık video penceresi üzerinde yukarıya doğru kaydırma yapmak videoyu tam ekran haline getiriyor. Aşağıya doğru kaydırma ise normal moda geçiş yaptırıyor. Otomatik oynatmayı açma ve kapatma butonunu en üste taşıyan Google, altyazı açma kapatma butonunu da videonun içerisine, daha hızlı aktif edilecek bir noktaya getiriyor. Yeni sürümde ayrıca artık video içerik / video bölümleri sistemi de gelişiyor. Ayrıca uygulama artık birçok kalemde deneyimi geliştirmek adına “ekranı döndür” gibi bildirimler de verebiliyor. Bu özelliklerin henüz herkes için aktif olmadığını belirtelim. Yeni sürümün herkese gelmesi biraz zaman alacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için Google önemli bir plan içerisinde yer alıyor

Google giderleri inanılmaz olan bu servisi daha da ticari hale getirmek istiyor. İşte bu yüzden YouTube’un aynı zamanda bir alışveriş platformu olması için de planlar yapılıyor. Aktarıldığı kadarıyla firma kişilerin videolarda gördükleri ürünleri direkt olarak YouTube’da satın alabileceklerin bir altyapı kurmak istiyor. Hatta aktif olarak testlerine başlandığı aktarılan özellik, firmanın kendisi kadar içerik üreticiler için de güzel görünüyor. Çünkü video üzerinden gidilen satın alımlardan içerik üreticiye de bir pay gideceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin YouTube’suz yeni telefonları