reklamı kapat

POPÜLER

youtube tiktok shorts

TikTok rakibi YouTube özelliği “Shorts” için yeni detaylar

YouTube uygulaması için geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan TikTok benzeri “Shorts” özelliği çok yakında gelecek gibi görünüyor.

Popülerliğini ciddi oranda artıran dev video uygulaması TikTok, biliyorsunuz sosyal tarafta her şeyi değiştiriyor. Özellikle müzik ile dansı harmanlayan ve bu açıdan gençlerin inanılmaz oranda hoşuna giden servis, Google’ı da etkilemiş durumda. Bu yüzden internet devi kısa süre önce YouTube uygulamasında yer alacak Shorts isimli bir özellik ile gündeme gelmişti. Kullanıcıların TikTok benzeri kısa videolar atmasına ve bu videolarda YouTube’un hazır müziklerini kullanmasına imkan tanıyacak Shorts özelliği, yıl sonunda kullanıma çıkacak denilmişti. Ancak ortaya çıktığı kadarıyla firma özelliği şimdiden bazı kullanıcılarda aktif olarak test ediyor. Bu açıdan yıl sonuna kalmayacak gibi duran bu yeni özellik, şimdilik direkt olarak video penceresinin altındaki öneri kısmında kendisini gösteriyor. Ana ekranda da yer alacağı düşünülen Shorts videoları, ilginç olarak YouTube’daki “Hikayeler” ile bir arada sunuluyor.

youtube tiktok

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için TikTok benzeri Shorts yanında güzel bir özellik daha geliyor

Bu diğer dikkat çeken özelliği adı “Bedtime Reminders” olarak geçiyor. Bu özellik ile kişilere artık video izlemeyi bırakması ve uykuya geçmesi konusunda bildirim yapılacağı aktarılıyor. Bu da video bağımlıları için güzel görünüyor. Bu özelliğin de çok yakında kullanıma çıkacağı aktarılıyor. Ancak henüz kesin bir tarih verilmiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun ilginç 1 Nisan şakası