reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Reno Ace Infinity 1 Nisan şakası

OPPO’dan ilginç 1 Nisan şakası: Reno Ace Infinity [Video]

Türkiye’de de resmi olarak yer alan firmalardan OPPO, bazı firmaların yapmayacağız dediği 1 Nisan şakası geleneğini sürdürmeyi tercih etti.

Koronavirüs salgını ve yaşattıkları nedeniyle Google gibi birçok teknoloji firması bu yıl 1 Nisan şakası yapmayacaklarını net şekilde duyurdu. Ancak bazı firmalar yukarıda da dediğimiz gibi bu yıllardır süregelen geleneği bozmak istemiyor. Bunlardan birisi de Çin merkezli teknoloji devi OPPO. Firma kısa süre önce yukarıdaki video ile Reno Ace Infinity isimli bir akıllı telefonun tanıtımını yaptı. Bu hayali telefon tanıtıma göre havadan gerçek şarj teknolojisiyle geliyor. Burada firma 5 ila 10W arasında temassız kablosuz şarj sunulabildiğini aktarıyor. Direkt olarak FreeVOOC şeklinde isimlendirilen bu şarj teknolojisi, yayımlanan yukarıdaki videoda tavana asılan küre şeklindeki bir üniteden enerji alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno Ace Infinity gerçek değil ancak “gerçek kablosuz şarj” yakında gerçek olacak

Bu konuda hali hazırda çalışan birçok firma bulunuyor. Ayrıca bu konuda henüz kaba olmasına rağmen kullanıma çıkmış ürünler de yer alıyor. Temassız enerji aktarımı yapabilen ürünlerin 2021’de hayatımızda daha çok yer alacağı düşünülüyor. Bu konuda öncü isimlerin başında ise Apple gelebilir. Firma bu konuya uzun zamandır yatırım yapıyor. iPhone’lardan fiziksel şarj portunu da kaldırmak isteyen teknoloji devi, cebinizde dururken dahi yakında istasyondan şarj olabilecek telefon dönemini başlatabilir deniyor.

İLGİLİ HABERLER