reklamı kapat

POPÜLER

Huawei google appgallery

Huawei’den Google uygulamaları ve AppGallery odaklı yeni açıklama

ABD ambargosu altında bulunan teknoloji devi Huawei, Google uygulamaları ile bağlantılı yeni bir açıklamada bulundu. İşte o detaylar;

Huawei, bildiğiniz üzere ABD ambargosu nedeniyle yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor, bunun yerine telefonlar açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services (HMS) ile geliyor. İşte bu HMS temelli uygulamalar üzerine kurulan AppGallery marketi, doğal olarak şu an Google uygulamalarına sahip değil. Ancak firma bunun ileride değişeceğini umuyor. Eric Xu, Google uygulamalarının Play Store yanında Apple App Store içerisinde yer alması gibi, AppGallery içerisine gelmesini de umduklarını aktarıyor. Ambargo nedeniyle Google’ın bunu yapıp yapamayacağı bilinmiyor ancak Huawei’nin beklentisi gayet doğal ve mantıklı duruyor. Yukarıda da dediğimiz gibi sonuçta Google servisleri sadece Android platformunda yer almıyor. Bu arada biliyorsunuz firma ilerleyen dönemde Google ile yeniden çalışmak da istiyor. Kısa süre önce konuşan Richard Yu, hatırlarsınız Google servisleri ve Play Store’u yeniden telefonlarında kullanmak istediklerini belirtmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Google uygulamalarını AppGallery içerisine alırsa büyük bir rahatlama yaşayabilir

Bu arada sık sık Google’ın ABD hükümetine Android lisansını Huawei’ye yeniden vermek adına baskı yaptığı da biliniyor. Ancak bu izin Trump başta olduğu süre boyunca kolay kolay gelecek gibi durmuyor. Bu açıdan Google uygulamaları özelinde AppGallery üstünden bir dolaylı yol Huawei için çok iyi olacaktır deniyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası