reklamı kapat

POPÜLER

Logitech StreamCam yayıncı kamerası

Logitech imzalı yeni yayıncı kamerası: StreamCam [Video]

Çevre birimleri konusunda dünya devi olan Logitech, yeni yayıncı kamerası StreamCam ile karşımıza çıktı. Bu model yeni yayıncılara odaklanıyor.

Canlı yayın platformlarına giriş yapmayı düşünüyor ve yayınlar için bir kamera bakıyorsanız Logitech StreamCam dikkatinizi çekebilir. Kısa süre önce lanse edilen model, ilk olarak ufak boyutuyla konumlandırıldığı yerde çok fazla yer kaplamıyor. 1080P çözünürlükte 60 fps video çekebilen yani hemen herkes için fazlasıyla yeterli olan kamera, ilginç olarak farklı sosyal medya kanalları için HD çözünürlükte dikey videolar (Özellikle Hikaye formatı için) çekmenize de imkan tanıyor. Ancak bunun için Windows ve Mac uyumlu ücretsiz Capture yazılımına ihtiyaç duyuluyor. Akıllı olarak kişilerin yüzünü algılayarak otomatik netleme yapabilen kamera, yapay zeka teknolojisinden de yararlanıyor. Bu teknoloji sayesinde kişinin / yayıncının suratı sürekli olarak kadraj içerisinde tutulabiliyor. Bu gerçekten zaman zaman büyük fayda sağlıyor. USB-C bağlantı desteğiyle dikkat çeken StreamCam, Capture yazılımı üstünden görüntü sabitleme de yapabiliyor. Kameranın yayın için gerekli yazılımlardan XSplit ve Open Broadcaster Software OBS destekleri de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech StreamCam yayıncı kamerası temel bir model

İki farklı renk seçeneği bulunan kameranın yurt dışı fiyatı 170 dolar seviyesinde. Yakında Türkiye’ye de geleceğini düşündüğümüz kamera, temel ihtiyaçlar için fazlasıyla yeterli görünüyor. Daha iyi kalite için yayıncılar günümüzde aynasız fotoğraf makineleri ya da gerçek kameralar kullanıyor. Bu modeller büyük sensörleri ve kaliteli lensleriyle çok iyi görüntü kalitesi veriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni ergonomik klavyesi

İLGİLİ HABERLER