reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Ergo K860

Logitech’ten dikkat çekici yeni ergonomik klavye: Ergo K860 [Video]

Çevre birimleri konusunda en büyük isimlerden Logitech, yeni ergonomik klavye modeli Ergo K860‘ı tanıttı. Model çok yazı yazanları fazlasıyla mutlu edecek.

İşi gereği sürekli olarak bilgisayar başında yazı yazması gerekenlerin en büyük şikayetleri arasında bilek ağrıları geliyor. İşte bunu çözecek en yeni ürün Logitech Ergo K860 ergonomik klavye modeli oldu. Kısa süre önce tanıtılan model, geniş bir bilek desteğine ve ikiye ayrılmış tuş dizilimine sahip. Bu dizilim sayesinde klavye bilekleriniz ve kollarınızdaki kas gerginliğini azaltabiliyor ve bu da ağrılara karşı büyük bir fayda sağlıyor. Tam boyutlu olan yani özel bir sayısal tuş takımı taşıyan klavye, ofis çalışanlarını ve gazetecileri çok rahat ettirecek izlenimi oluşturuyor. Gövdesi aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz üzere oldukça eğimli olan klavye, ellerinizi doğal pozisyonunda tutarak da konforu artırıyor. Mac ya da PC’lere Bluetooth üstünden kablosuz olarak bağlanabilen klavye, üçten fazla cihaza bağlanabiliyor ve firmanın Flow yazılımına da destek veriyor. AAA pilleriyle 2 yıldan uzun pil ömrü vadeden modelin, şubat ayında 130 dolardan raflara çıkacağı aktarılıyor.

Logitech Ergo K860
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech Ergo K860 yanına MX Vertical yakışır

Firmanın kendisi de Ergo K860 görsellerinde MX Vertical’ı kullanıyor. Biliyorsunuz standart birçok farede bilekler yüzeye paralel olarak duruyor. Bu da kısa vadede ciddi bilek ağrısı yaşanmasına neden oluyor. Bu ağrı, fareleri tuttuğumuz standart açının insan anatomisi ve bileğin doğal şekline uygun olmaması yüzünden meydana geliyor. Uzun vadede ise “karpal tünel” sorunu ortaya çıkıyor. Dünya üzerinde milyonlarca insanı etkileyen bu sorun, kişilerin ellerinde ve parmaklarında uyuşma, karıncalanma hissi yaşatmaya başlıyor. İleride seviyede elde ciddi güç kaybı ve ağrı sorunları da görülüyor. Bunun arkasında da bilek kanalında meydana gelen daralma ve sinir sıkışması yer alıyor. İşte yeni Logitech MX Vertical tüm bunları daha iyi bilek duruşu için 57 derecelik dikey açısıyla ortadan kaldırıyor. Ergo K860 ile güzel bir beraberlik kuracak farenin yurt dışı fiyatı ise 100 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

8K video çekebilen drone