reklamı kapat

POPÜLER

Logitech

Logitech, Mac kullanıcılarına özel yeni klavye ve fareler tanıttı

Çevre birimi pazarının en büyüklerinden olmayı sürdüren Logitech, bugün Mac kullanıcılarına özel yeni klavye ve fareler tanıttı.

Bugün şirketten ilk olarak “Mac için Logitech Wave Keys” klavye modeli geldi. Beyaz renkte hazırlanan tam boyutlu ergonomik klavye, dahili bilek destek bölümüyle uzun saatler boyunca bilgisayar başında çalışmak zorunda kalan Mac sahiplerini rahatlatmayı hedefliyor. 60 dolarlık bir yurt dışı fiyatı açıklanan kablosuz klavye, Logitech’e göre 36 aya varan bir batarya ömrüne sahip ve iki adet AAA pil ile görev yapıyor. Şirketin Flow teknolojisine destek veren klavye yanında bugün ayrıca Mac için MX Anywhere 3S, Mac için MX Keys S ve Mac için MX Keys S Combo da tanıtıldı. Bu ürünlerin büyük bölümü önümüzdeki aylarda Türkiye’de de satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech bundan önce ayrı bir yapay zeka butonuna sahip fare tanıtmıştı. Şirketin ilk özel bir yapay zeka butonuna sahip fare modeli 50 dolarlık Signature AI Edition M750 oldu. Yapay zeka butonu direkt olarak üstüne konumlandırılan fare, temel ihtiyaçlara odaklanıyor ve sadece yeni dönemin ilk temsilcisi olduğundan dikkat çekiyor. Peki bu bahsettiğimiz yapay zeka butonu ne işe yarıyor?The Logi AI Prompt Builder” yazılımı temelinde çalışan altyapıda farklı farklı zaman kazandırabilecek imkanlar sunuluyor.

Faredeki özel tuşa basıldığı zaman açılan sayfada ChatGPT erişimi sunuluyor ve OpenAI’ın üretken yapay zeka temelli sohbet botu verdiğiniz yazıları sizin yerinize özetleyebiliyor, yazıları istenilen tarzda yeniden yazabiliyor, otomatik cevaplar üretebiliyor ya da sizin yerinize e-posta oluşturabiliyor. Ücretli ChatGPT Plus üyeleri bu altyapıda görsel üretim imkanı da elde ediyor, altyapı temelde yazılımsal olduğundan diğer bazı Logitech farelerle de kullanılabiliyor. Şimdilik sadece ChatGPT ve İngilizce dil destekli altyapı, bazı kişilerin oldukça hoşuna gidebilir.

Yeni Logitech ürünler yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli