reklamı kapat

POPÜLER

Logitech MX Master 3
Logitech MX Master 3
Logitech MX Master 3
Logitech MX Master 3
Logitech MX Master 3

En iyiye selam durun; Logitech MX Master 3 ve ilk MX Serisi klavye!

Logitech, kısa süre önce çok beğenilen MX Master fare serisinin en yenisini görücüye çıkardı. İşte tüm detaylarıyla Logitech MX Master 3.

Logitech’in MX Master serisi fare modelleri, sundukları konfor ile uzun yıllardır oldukça beğeniliyor. Bazı sorunları olmasına rağmen genel olarak çok sevilen bu serinin en yeni üyesi Logitech MX Master 3 oldu. Kısa süre önce tanıtılan fare, yerini aldığı MX Master 2S ile aynı ergonomik gövde tasarımına sahip. Sadece daha farklı bir desen kullanan kablosuz fare, firmanın 4.000 DPI Darkfield sensörü üzerine kuruluyor. Bu açıdan yüksek hassasiyet sunan MX Master 3, üstünde olduğu gibi yan tarafında da bir tekerlek taşıyor. Özellikle büyük Excel dosyaların çalışırken büyük konfor getiren bu yan tekerleğin altında ise iki adet programlanabilir buton yer alıyor. Bunun için özel bir yazılımı bulunan fare, artık alüminyum tekerlekler kullanıyor.

Sağlamlığı artırmak adına yapılan bu hamle, gerçekten iddialı görünüyor. Üst tekerleğin arkasında İsviçre’de özel olarak tasarlanan mıknatıs temelli bir kontrol yapısı bulunuyor. Bu üst teker istenirse normal, istenirse de süper hızda kaydırma / yakınlaşma yapabiliyor. Yeni modelde mekanik dişli yerine elektromıknatıs kullanan Logitech, bu sayede kişilerin sadece 1 saniyede 1.000 satır kaydırma yapabildiğini belirtiyor. Yeni sistem eski modellere oranla hız konusunda devrim getirmiyor ancak sağlamlığı ciddi şekilde artıyor. Bu da pahalı bir fare için büyük önem arz ediyor. MX Master serisi fareler yıllarca kullanılacak seçenekler oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Logitech MX Master 3

Logitech MX Master 3 yanında Logitech MX Keys Advanced Wireless Illuminated klavye modeli de tanıtıldı

Kablosuz olarak çalışan ve geniş bir bilek dayama bölümü bulunan klavye, tam boyutlu olarak tasarlanmış. Firmanın MX serisine eklediği ilk fare olan ürün, hem tuş hem de gövde açısından çok ince yapıda. Mekanik olmayan klavye, cihazlara MX Master 3 gibi Bluetooth üstünden bağlantı kurabiliyor. Birden fazla cihaza bağlanabilen ürünler, USB-C üstünden şarj edilebiliyor. Farenin 70 gün, klavyenin ise ışıkları kapatılırsa 10 gün kullanım ömrü bulunuyor. Her iki ürünün de 100 dolar fiyat etiketi bulunuyor ve satış ay sonunda başlıyor. Bu ürünlerin Türkiye’de de satılacağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un 5G’li yeni mobil işlemcisi