reklamı kapat

POPÜLER

Logitech MX Keys Mini

Sayısal tuş takımını atarak geldi; karşınızda Logitech MX Keys Mini

Logitech MX Keys, son dönemde Logitech’in çıkardığı genel kullanıma yönelik en iyi modeliydi. Şimdi ise Logitech MX Keys Mini geldi.

Logitech MX Keys gibi bir klavye isteyen ancak yeri dar olan kişiler için hazırlanan Logitech MX Keys Mini, en büyük farkını dediğimiz gibi sayısal tuş takımı (Numpad) taşımıyor olmasıyla ortaya koyuyor.

Tasarım çizgisi büyük versiyon ile aynı olan klavye, kablosuz olarak görev yapıyor ve USB-C üzerinden rahatlıkla şarj edilebiliyor. Kablosuz bağlantıyı Bluetooth üzerinden kuran ve ayrı bir bağlantı aparatı ile gelmeyen MX Keys Mini, alüminyum bir gövde üzerine kuruluyor.

Farklı renk seçenekleri ve Windows yanında Mac uyumu da bulunan Logitech MX Keys Mini, en başta da dediğimiz gibi oyuna / oyunculara hitap etmiyor. Bu klavye direkt olarak genel kullanıma özelleştirilmiş durumda.

Herhangi bir bilek desteğiyle gelmeyen MX Keys Mini, istenirse Bluetooth üzerinden Chrome OS, Linux, Android, iOS ve iPadOS cihazlarla da aktif olarak görev yapabiliyor. 10 günlük bir pil ömrü sunan klavye, arka aydınlatmaya da sahip. Eğer arka aydınlatma kapatılırsa kullanım ömrü tam 5 aya kadar çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech MX Keys Mini Türkiye’de de satılacaktır

Çünkü ilk sürüm uzun zamandır Türkiye’de resmi olarak satılıyor ve ciddi de bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Peki fiyat? Sayısal tuş takımı atıldığı için yeni model orijinal sürümden daha ucuz olacaktır değil mi? Maalesef değil.

Normal versiyon gibi MX Keys Mini için de 99 dolar verilmesi gerekiyor. Bu biraz garip görünüyor ancak yine de modelin fiyatının hakkını vereceği düşünülüyor. İlk sürüm gerçekten genel olarak çok beğeniliyor.

Güncelleme: Modelin Türkiye’de 1.099 TL’ye satılacağı açıklandı. Ayrıca Profesyonel kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ürün ve teknolojiler geliştirerek üretkenlik potansiyellerini en yüksek seviyede ortaya çıkarmalarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Logitech Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Pazarlama Müdürü Birol Sülük, “Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça sevilen bir kablosuz klavye olan MX Keys’in kompakt versiyonu olan MX Keys Mini, kullanıcılardan gelen isteklerin bir sonucu olarak tasarlandı. MX Keys Mini, çalışma alanının kontrolünü yeniden kazanmayı, daha çok ihtiyaç duyulan özellikleri daha küçük bir alanda verimli bir şekilde kullanmayı sağlıyor. Daha üretken olabilmek ve daha uzun süreler rahatça çalışabilmeyi mümkün kılıyor.” dedi.

İlginizi Çekebilir

En ufak boyutlu Xbox modeli Series S ile tanışın