reklamı kapat

POPÜLER

Logitech MX Mechanical ve Mini mekanik klavyeler

Logitech MX Mechanical ve Mini mekanik klavyeler tanıtıldı

Logitech MX Mechanical ve MX Mechanical Mini için sızıntılar sonrasında resmi lansman da yapıldı. Ürünler dikkat çekti.

Tasarımsal olarak standart ancak şık yapıdaki Logitech MX Mechanical ve MX Mechanical Mini klavye modelleri, isimlerinde de geçtiği üzere mekanik temel üzerine kuruluyorlar. MX Mechanical modelini tam boyutlu olarak, MX Mechanical Mini modelini ise sayısal tuş takımı olmadan ufak yapıda tasarlayan Logitech, yeni ürünleri ile mekanik klavye dünyasına ince diyebileceğimiz seçenekler ekliyor. Özellikle profesyonellere ve sürekli olarak bilgisayar başında olan kişilere hitap eden ürünler, sürpriz olmayacağı üzere kablosuz olarak çalışıyorlar ve açıklandığı kadarıyla üç farklı tipte mekanik anahtar ile elde edilebiliyorlar. Burada istenirse sesli, taktiksel ya da yumuşak anahtarlar tercih edilebiliyor ve temelde Kailh Choc V2’ler yer alıyor. Sadece beyaz renkli arka aydınlatma taşıyan mekanik klavyeler, herhangi bir bilek desteği ile beraber gelmiyor.

MX Keys ile MX Keys Mini ve dışında güzel bir alternatif olan MX Mechanical ve MX Mechanical Mini, firmanın resmi verilerine göre ışıklar kapatılırsa tam 10 aylık bir pil ömrü getiriyor. Işık açıldığı zamansa bu süre 15 güne düşüyor. USB-C ile şarj edilebilen klavyeler, bağlandıkları üç farklı cihazı hatırlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MX Mechanical ve MX Mechanical Mini modelleri ileride mutlaka Türkiye’de de satılacaktır. Modellerin yurt dışı fiyatları ise sırasıyla 170 dolar ile 150 dolar seviyesinde yer alıyor.

Logitech MX Mechanical yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın