reklamı kapat

POPÜLER

Asus Zenbook 17 Fold OLED

Karşınızda Asus imzalı ilk katlanabilir dizüstü Zenbook 17 Fold OLED

Asus, CES 2022 kapsamında ilk katlanabilir dizüstü Zenbook 17 Fold OLED ile ses getirdi. Firma modeli 2022’de satışa sunacak.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de dahil satışa sunulan Lenovo imzalı katlanabilir tek parça ekrana sahip ThinkPad X1 Fold rakibi olacak Asus Zenbook 17 Fold OLED, yapılan açıklamaya göre henüz çıkışa hazır değil ancak 2022’yi kaçırmayacak. Tasarımını yukarıda gördüğünüz ürün, bünyesinde tek parça 17,3 inç esnek OLED ekran taşıyor. Yapısı gereği farklı formlarda kullanım sunan ürün, devasa ekranını katlanabilir yapı sayesinde her zaman taşınabilir bir forma sokuyor.

İstenirse dijital klavye, istenirse de ekran üstüne konulacak fiziksel klavye ile yönetilecek şekilde tasarlanan Windows temelli katlanabilir dizüstü, verilen bilgiye göre gücünü Intel’in 12. jenerasyon Core i7 U-Serisi işlemciden alıyor ve 75Wh pil taşıyor. Bu pil için henüz net kullanım süreleri verilmiyor ancak rakamların düşük olması beklenmiyor.

Henüz fiyatı açıklanmayan ancak çok pahalı olacağı açık olan Asus Zenbook 17 Fold OLED dışında CES 2022’de başka OLED dizüstü duyuruları da vardı. Bunlardan en çok dikkat çekenlerinden birisi Zenbook 14 OLED Space Edition oldu.

Standart yapılı bir dizüstü olan model, 14 inç 2880×1800 piksel OLED ana ekrana sahip. Modelde bir ekran daha yer alıyor ve o da arkada bulunuyor. Bu 3,5 inç boyutundaki ufak ikinci ekran, farklı bilgiler gösterebiliyor ve uzay temalı animasyonlar gösterebiliyor. Güncel donanımlar taşıdığından çok güçlü olan Asus Zenbook 14 OLED Space Edition, 2022’nin ikinci yarısında satışta olacak ancak henüz net bir fiyat verilmiş değil.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İLGİLİ HABERLER