reklamı kapat

POPÜLER

2022 Chrysler Airflow

Chrysler Airflow elektrik geleceğinden referans noktalarıyla tanıtıldı

Tüketici elektroniği fuarında lanse edilen Chrysler Airflow ile birlikte Amerikalı üreticinin elektrik dönüşümü için de tarih verildi.

CES 2022 kapsamında gelecek gösterimi yapan otomobil üreticileri arasında Chrysler de dahil oldu. Elektrik dönüşümü için önümüzdeki süreçte karşımıza çıkartacağı altyapı ve tasarım vizyonunu lanse eden Amerikalı üretici, kendisi için tarihi duyuruları da gerçekleştirdi. Seri üretimdeki ilk elektrikli modelini 2025 yılında pazara sunacağını açıklayan Chrysler, 2028 yılından itibaren de sadece elektrikli modeller satan bir marka haline geleceğini açıkladı. Markasının 30’lu yıllarda hayata geçirdiği modelde kullandığı adın tekrar hayata geçirilmesinden doğan Chrysler Airflow konsepti, altyapısını Stellantis grubundaki diğer markalarla paylaşacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chrysler Airflow için açıklanan teknik özellikler

Altyapısında çift elektrik motorunu barındıran Airflow, buna paralel olarak dört tekerlekten çekişli bir model konumunda. Motorların kombinasyonda 400 beygir üzerinde güç ürettiği modelin, önümüzdeki süreçte gelecek geliştirmelerle daha yüksek verilere sahip olması da şaşırtıcı olmayacak. Altyapının diğer temel taşı olan bataryayla birlikte 560 ile 645 kilometre aralığında menzilin yakalanabiliyor olması kullanıcıların kaygılarını ortadan kaldıracak seviyede. 800V’luk ultra hızlı şarj mimarisini de destekleyen bu altyapı sayesinde 10 dakikalık dolumlarla 100 kilometrenin üzerinde menzil kat edebilmek mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chrysler cephesi bu projeyle birlikte sürüş dinamiklerinin ötesinde teknoloji tarafına da önemli mesajlar veriyor. Otonom sürüş teknolojisi, bağlanılabilirlik ve nesnelerin interneti gibi önemli teknolojik destekler artık otomobillerin vazgeçilmesi olma yolunda. Uzaktan erişim ve güncelleme ile performans ve menzil iyileştirmelerinin yapılabiliyor olması da bu kapsamda yeni bir deneyime kapı aralıyor. STLA AutoDrive’ın sürücüsüz araç teknolojisiyle donatıldığı açıklanan Airflow bu sayede üçüncü seviye otonom sürüşe yeteneklerine sahip olacak.

İlginizi çekebilir /h2>
Hummer EV SUV