reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs Fiat Chrysler

Resmi doğrulama yapıldı; FIAT-Chrysler için yeni ortaklık hamlesi

FIAT-Chrysler grubu operasyonlarını büyük çaplı genişletme konusunda Renault grubuna oldukça geniş kapsamlı bir teklif yaparak beklemeye geçti.

FIAT-Chrysler grubunun son 3 yıllık süreçte geçirdiği evrelerin satır başları, pek çok kez ortaklık gündemi üzerinden belirlendir. Bu zamana kadar gerçekleşmesi en muhtemel olarak nitelendirebileceğimiz Volkswagen girişiminden de sonuç alınamamsının ardından girilen uzun sessizlik süreci bugün itibarıyla bozuluyor. Yapılan resmi doğrulamanın ardından FCA’nın Renault Grubu‘na ciddi bir birleşme için teklif yaptığını görüyoruz. Renault cephesi tarafından; “Groupe Renault, FCA’dan (Fiat Chrysler Automobiles) arasında olası bir yüzde 50-50 birleşme ile ilgili FCA’dan bir teklif almıştır. Bu teklifi görüşmek üzere Renault Yönetim Kurulu bu sabah (27 Mayıs 2019) toplanacak.” ifadeleriyle yapılan resmi açıklamanın kısa süre içerisinde tam sonuç odaklı yeni bir açıklamayla güncellemesi bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FIAT- Chrysler ve Renault ortaklığından ilk beklentiler

Duyurusu henüz yapılsa da bu girişimle ilgili detayların kısa süre içerisinde dış basında iddialar üzerinden kendisine yer bulduğunu görebiliyoruz. Çıkış aşamasından itibaren olumlu ilerlediğine dair bilgilerin var olduğu süreç içerisinde, her iki şirketin de eşit miktarda paya sahip olacağı bir anlaşma söz konusu. Renault başkanı Jean-Dominique Senard‘ın Cuma günü Maliye Bakanı Bruno Le Maire‘ye bir “FCA-Renault” birleşmesi planları sunduğu da yine ajanslardaki önemli detaylar arasında. Henüz rakamsal veriler net olmasa da ortadaki yatırımın 20 ile 17 milyar dolar arasında gerçekleşeceğini de masadaki bilgilerde görebiliyoruz. Oldukça sıcak olan gündemle ilili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.