reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Compass

Sihirli bir dokunuş olabilir; Jeep Compass için Mercedes iddiası

İkinci jenerasyonuyla yollarda olan Jeep Compass için Amerika merkezli olarak ortaya çıkan iddia, kaputun altında muhteşem bir birlikteliğe işaret ediyor.

2017 model yılıyla birlikte hiç olmadığı kadar dikkat çekici bir hal alan Jeep Compass, hatırı sayılır bir süredir Türkiye pazarında da satışa sunuluyor. Geldiği ilk günlerde kullanıcılardan oldukça olumlu tepkiler alan ve artık sokaklarda daha sık görmeye başladığımız model şu günlerde dış basının gündeminde. Hacimleri değişmekle birlikte satışa sunulduğu pazarlarda Fiat-Chrysler kaynaklı motorla donatılan Compass için Amerika merkezli bir hareketliliğin olduğunu görüyoruz. Halihazırda gizli olduğu söylenen ve yeni bir dizel versiyonu merkeze alan bu iddia içerisindeki motorun Mercedes kaynaklı olacağı söylentisi işlerin seyrini bir anda değiştirmeyi başardı. Eğer bu durum asfalt üzerinde somut olarak hayata geçerse, Compass’a olan ilginin artmaması için hiçbir sebep yok.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gizli testler Detroit’te

Bu iddianın henüz emekleme aşamasında olmasından ötürü, sizlerin de tahmin edebileceği gibi ortada çok ciddi denebilecek detaylar yok. Masada şu aşamada görünen parçalar ise, Detroit sınırları içerisinde devam eden bu test sürecin sonunda bizleri dört silindirli bir motorun beklediğini gösteriyor. Hal böyle olunca da tahminlerin güncel seçenekler arasında yer alan Mercedes’in 2.0 litrelik turbo dizel makinesi üzerine olduğunu söyleyebiliriz. Avrupa pazarı için de fazlasıyla uygun olan bu motor yaklaşık 190 beygir güç ve 400 Nm tork değerleriyle asfalta iniyor. Amerika pazarında 2,4 litrelik MultiAir motorla satışa sunulan Compass için gelecek muhtemel bir Mercedes dokunuşu, işin işlevsellik kısmını da fazlasıyla olumlu yönde etkileyecek.

İlgili video

Jeep Grand Cherokee Trackhawk buz üstünde hız rekoru