reklamı kapat

POPÜLER

Renault

Renault cephesinden düşündüren Fiat açıklaması

Fransız otomobil üreticisi Renault, İtalyan üretici Fiat ile olası bir birleşme konusunda ilginç bir açıklama yaparak adeta açık kapı bıraktı.

Advertisement

Otomobil üreticilerinin birlşeme anlaşmaları yaparak gerek maliyetleri düşürmesi gerek ise ortak teknolojiler üretmesi yeni bir durum değil. Hatta kimi markalar üretim bantlarını neredeyse tamamen birleştirerek adeta büyük bir evlilik bile yapıyorlar. Bunun son örneklerinden birini Renault ve Fiat cephesinden görmüştük. İki firma da birleşme iddialarının ortaya çıkmasının ardından hararetli günler geçirmiş ancak sonuç olsumsuz olarak açıklanmıştı.  Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard, konu ile alakalı yeni bir açıklama yaparak kafalarda yeni soru işaretleri oluşturdu. Senard, bir radyoya yaptığı açıklamarda “Bugün masada değil ancak kimse asla ‘asla’ dememeli” şeklinde konuştu. Açıklamar görüşmelerin tamamen askıya aslınmadığı yönünde yorumlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault – Fiat ortaklığı hakkında neler biliyoruz?

FIAT-Chrysler grubunun yaklaşık 2 yıldır devam eden ortaklık kurma çabası geçtiğimiz mayıs ayında yeni bir arayış üzerinden gündeme gelmişti. Volkswagen ve General Motors gibi iki devin ardından bu kez içerisinde Mitsubishi ve Nissan başta olmak üzere pek çok önemli markayı barındıran Renault Grubu‘na teklif götürüldüğü duyurulmuştu. İlk günlerinde oldukça olumlu mesajlar üzerinden yürüyen süreç, geçtiğimiz aylarda içerisinde ise tam anlamıyla bir çıkmaza girmişti. Fransız üretici tarafından görüşmelerin durdurulduğuna dair gelen ilk bilgiler daha hemen sonra FCA tarafından da karşılık bulmuştu. Görüşmelerin son bulması hakkında bir çok iddia ortaya atılsa da çoğu resmi olarak yalanlandı. Sürecin nasıl devam edeceği ise henüz bilinmiyor. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Coupe SUV Renault Arkana seri üretime hazır