reklamı kapat

POPÜLER

Renault Arkana

Satışlar uygun fiyatlarla başladı; Coupe SUV Renault Arkana maceraya hazır [Video]

Tasarım karakteriyle büyük ilgi toplayan Renault Arkana, ilk macerasına Rusya’da çıkarken etiket fiyatıyla da kullanıcıları memnun edecek.

Geride bıraktığımız mayıs ayı itibarıyla seri üretim versiyonuyla karşımıza çıkan Renault Arkana için asfalta inme vakti geldi. Konsept formunda kullanıcılardan aldığı olağanüstü geri dönüşlerle zaman kaybetmeden üretim planlaması yapılan modelin 5 Temmuz itibarıyla Rusya satışları başladı. Önümüzdeki süreçte daha geniş çaplı bölgelerde de kendisini görmeyi beklediğimiz Arkana’nın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmezliğini koruyor. Sahip olduğu tasarım dinamikleriyle ailenin tüm üyelerinden ayrılmayı başaran araç belirlenen 15.900 dolarlık başlangıç fiyatıyla da ilgiyi somut etkiye çevirme potansiyeline sahip.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Arkana hakkında bilmeniz gerekenler

Bir hafta önce yeni jenerasyon Captur‘un tanıtımını gerçekleştiren Renault, yaptığı doğru dokunuşlarla modeli daha çekici bir seviyeye getirmeyi başardı. Lakin Arkana’nın özellikle karakter konusunda premium odaklara daha yakın olduğunu da özellikle belirtmeden geçemiyoruz. Rusya pazarında üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan Arkana, sınırlı üretim adetleriyle bir süre Edition One paketi üzerinden de tercih edilebilecek. Giriş seviyesine baktığımızda 115 beygir güç üreten 1,6 litre atmosferik motorla birlikte 5 ileri manuel şanzımanın sunulduğunu görüyoruz. Bununla birlikte 150 beygir güç üreten 1,3 litrelik turbo motor CVT şanzıman kombinasyonuyla kullanıcılarla buluşacak. Standart olarak 4×2 gelen arkana işin içerisine girecek 4×4 opsiyonu ve en üst paketiyle birlikte 23.500 dolar seviyelerinde alıcı bulacak. Otomobilin üretimi Renault’nun Moskova’daki tesislerinde gerçekleştirilecek.