reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Sandero ardından yeni parça; Renault Arkana RS konsepti

Başarılı tasarımcı Kleber Silva tarafından hayata geçirilen Renault Arkana RS projesi, seri üretim öncesinde keyifli bir beklenti yaratabilir.

Kullanıcıların SUV sınıfında ortaya koyduğu ilgiyi, kısa sürede tamamen yenileyip bambaşka bir ivme kazandırmış bir Renault markasının varlığı söz konusu. Beğenilen tasarım dilini yerden yüksekler ligine daha etkin bir şekilde aktarmayı başaran Fransız üretici, halihazırda Captur, Kadjar ve Koleos modellerini ön plana çıkartmış durumda. Geride bıraktığımız Moskova Otomobil Fuarı’nda uzun süredir yapmadığı bir şeyi yapan Renault, coupe formlu bir SUV ile karşımıza çıktı. Arkana adı verdiği bu modelinde kullandığı karakterle ilgiyi bir kat daha artırmayı başaran markanın, aracı sadece Rusya pazarında sunma planlarıysa hayal kırıklığı yaratmıştı. LOG okuyucularının da büyük ilgi gösterdiği Renault Arkana, bağımsız tasarımcıların da yavaş yavaş radarına girmeye başlamış gibi görünüyor. Aksi takdirde, henüz kendisi yola çıkmamışken RS versiyonuna bakıyor olmamız başka nasıl açıklanabilirdi?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylardaki RS

Şimdilik Avrupa pazarına satışıyla ilgili herhangi plan değişiminin gözlemlenmediği Arkana için, RS versiyonunu geliştiren isimse Kleber Silva oldu. Geçtiğimiz günlerde Dacia Sandero için gerçekleştirdiği RS konsept projesiyle değerlendirmesini yaptığımız Silva, yine oldukça keyifli çizgilerle çıkıyor karşımıza. Megane ve Clio RS üzerinden kemikleşmiş tasarım parçalarının başarılı şekilde Arkana’ya aktarıldığı konseptte, özellikle tampon, difüzör ve jant seti dikkat çekiyor. Siz de tasarımla ilgili düşündelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video

Renault Arkana tanıtım filmi